Daugavas ieteka Rīgas jūras līcī nostiprināta ar laukakmeņiem

Bolderājā atjaunota pastaigu vieta, kas reizē ir arī svarīga būve Rīgas ostas aizsardzībai. Stāsts ir par rudens vējos daļēji sagruvušo Daugavgrīvas dambi, kas šobrīd ir atjaunots, un reizē tas pasargās ostas teritorijā esošos uzņēmumus no applūšanas.

2020. gada 24. septembrī 8:23

Daugavgrīvas dambi maz pamazām izskaloja Rīgas jūras līča viļņi. Tas ilgu laiku turējās, līdz sagruva. Uzņemtie attēli liecina, ka sīks remonts dambim nevarēja līdzēt. Tāpēc aptuveni 200 metri dambja atjaunoti pilnībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Viņa pamata funkcija ir, lai aizsargātu viļņu un ūdens ietekmes tā saucamo ziemas ostu.” Rīgas Brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš norāda, ka šis dambis ir ne tikai iecienīta apkārtnes iedzīvotāju pastaigu vieta. Šī būve pasargā arī zemāk esošās būves.

“Mēs nekādā veidā nevarējām pieļaut, lai šo sadaļu pārrautu, un arī Bolderājas kuģrūpniecība ir šajā teritorijā, un, ja šo dambi pārrautu, tad kompānijas darbs tiktu izbeigts,” saka Rīgas Brīvostas pārvaldnieks.

Redzams, ka vietējie iedzīvotāji tiešām ir priecīgi atnākt uz šo vietu un atjaunotais mols viņiem patīk. Taču to, kas tieši viņiem šeit patīk, teikt neviens nevēlas.

Pludmales pastaigu un saulrietu cienītājiem šis dambis noteikti ir svarīgs. Ostas pārstāvis norāda uz tirdzniecībai svarīgiem objektiem, piemēram, tā dēvētie ostas vārti, kas atrodas turpat netālu, ir jāpaplašina.

“Ostas attīstība definē lielākus kuģu gabarītus, tas nozīmē, ka ieejas kanālu vajag mazliet platāku ostas vārtos,” teic Zeltiņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ostas vārtu paplašināšana un padziļināšana pašlaik tiek minēta vien nenoteiktā nākotnē. Tomēr skaidrs, ka atjaunotais 200 metrus garais Daugavgrīvas dambis ir ostas atjaunošanas projekta sākums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm