Dalībnieku sniegums bijis iespaidīgs: Carnikavā aizvadīts Pasaules kausa posms suņu kamanu sportā

Ar skaļu riešanu un elsošanu “Zibeņu” trasē Carnikavā aizvadīts Pasaules kausa posms kamanu suņu sportā. Ierobežojumu dēļ šoreiz startēja piecu valstu pārstāvji, taču sacensību dalībnieku sniegums bija iespaidīgs.

2021. gada 13. septembrī 9:57

Suņu milzīgais entuziasms liecina, ka skriešana ir viņu mīļākā nodarbošanās. Pasaules kausa posms Carnikavā ir viens no šā gada pirmajiem, kamanu suņu sporta sezona ierasti sākas septembrī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mēs rīkojam starptautiskas sacensības, bet šajos apstākļos, kad iebraukšanai ir dažādi ierobežojumi, valstu skaits ir mazāks nekā parasti, ir pārstāvētas piecas valstis – Latvija, Lietuva, Igaunija, Krievija un Somija,” pauž sacensību līdzorganizatore Elīna Klindžāne.

Pasaules kausa posmā kamanu suņu sportisti piedalās četrās kategorijās. Bezsniega apstākļos – suns velk sportistu uz kalnu velosipēda vai uz skrejriteņa, tad ir kanikross – sportists skrien saitē aiz suņa un ātrākie ir velokamanu braucēji, tās velk četri vai pat seši suņi.

Katram sportistam tiek mērīts laiks, ar kādu ir pieveikta trase. Finišā ir uzstādīta kamera, kas savienota ar datoru.

“Ar šo es precīzi pielieku to suņa laiku pie purna.” Finiša tiesnesis Juris skaidro, ka suņu pajūga laiku mēra pēc ātrākā suņa deguna, kad tas sasniedz finišu. Augstās izšķirtspējas kamera ļauj veikt ļoti precīzus aprēķinus.

“Kamera fiksē vairāk nekā 2000 kadru sekundē, un uz datora ekrāna redzam tādu kā stopkadru. Pievienojam dalībnieka numuru. Ar diezgan lielu precizitāti varam to līniju līdz sekundes simtdaļai noteikt un iegūt rezultātu,” saka finiša tiesnesis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Finišā var ļoti labi redzēt suņu atdoto spēku sekas. Elsošana ir teju viss ko četrkājainie sportisti spēj darīt.

Suņu saimnieks un sportists no Lietuvas, Cezarijus Boims uzskata, ka labi pieveica trasi, par spīti savam sirmajam 72 gadu vecumam, jo viņa suņi tieši pretēji ir visai jauni: “Te jāstrādā komandā, četri suņi, piektais ir cilvēks. Man ir laba tehnika, es jau sen trenējos, bet atspēriens man ir švaks.”

Kopumā gan sestdien, gan svētdien trasē devās 80 sportistu. Atbilstoši viņu panākumiem sportisti saņems punktus. Noslēdzoties sezonai, to daudzums noteiks sportista vietu kopvērtējumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm