Daļa “Rīgas namu” darbinieku pauž aizdomas par iespējamu korupciju galvaspilsētas kapitālsabiedrību apvienošanas procesā

Jaunizveidotās Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības “Rīgas nami” darbinieku pārstāvji atklātā vēstulē aicina izvērtēt galvaspilsētas kapitālsabiedrību apvienošanas procesu, informēja “Rīgas namu” Mārketinga un biznesa attīstības daļas vadītāja Renāta Petrova.

20. martā 17:07

“Rīgas namu” darbinieku pārstāvji vērsušies Rīgas domē un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, aicinot izvērtēt, viņu skatījumā, iespējamu korupciju Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību pārvaldībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēstulē paustas aizdomas par likumam neatbilstošu amatpersonu atlasi uz SIA “Rīgas Centrāltirgus” valdes locekļu amata vietām, kā arī negodprātību Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību “Rīgas nami”, “Rīgas pilsētbūvnieks”, “Rīgas Centrāltirgus” un “Rīgas serviss” reorganizācijas procesos, norādot uz iespējamiem interešu konfliktiem, raksta Petrova.

Vēstules autori apsūdz Rīgas domes amatpersonas “koruptīvu shēmu atbalstīšanā” un par “tiesisko nihilismu, atļaujoties pilnībā ignorēt Latvijas likumos noteikto”, kā arī “publiskas personas finanšu līdzekļu izšķērdēšanā”.

“Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību pārvaldība notiek šaura ieinteresēto personu loka interesēs”, jo vadošos amatos “tiek bīdīti esošie, bijušie kolēģi, draugi un dzīvesbiedri”, pausts vēstulē un izteikta cerība, ka deputāti, nekavējoties rīkosies, lai novērstu jebkādu korupcijas izpausmi Rīgas pilsētas izpildvarā un kapitālsabiedrību pārvaldībā.

Vēstulē vairāki pārmetumi adresēti Rīgas pilsētas izpilddirektoram Jānim Langem, kurš ir “Rīgas namu” pašvaldības kapitāldaļu turētājs. Lange pārmetumus noraida, uzsverot, ka Rīgas pašvaldība ir noteikusi godīgu un caurspīdīgu pārvaldību kā savu prioritāti.

Rīgas četru kapitālsabiedrību reorganizācija ir notikusi, lai virzītos uz vienotu pašvaldības nekustamo īpašumu apsaimniekošanas sistēmu un caurspīdīgāku un efektīvāku pārvaldīšanas modeli, aģentūrai LETA pauda Lange. Tās rezultātā SIA “Rīgas nami” šogad ietaupīs apmēram 1 miljonu eiro, lēš izpilddirektors.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lange uzskata, ka kapitālsabiedrības valdes locekļu atlases procesi tika organizēti atbilstoši valsts pārvaldes labas pārvaldības principiem. “Darbinieki savlaicīgi tika informēti par plānotajām pārmaiņām, tāpēc noraidu izteiktos pārmetumus. Reorganizācijas procesi mēdz būt izaicinoši un var darbiniekos viest satraukumu, tāpēc esmu atvērts turpināt sarunas ar darbiniekiem par plānotajām pārmaiņām un to pozitīvajiem ieguvumiem,” pauž Lange.

Kā ziņots, Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību “Rīgas nami”, “Rīgas pilsētbūvnieks”, “Rīgas Centrāltirgus” un “Rīgas serviss” 2022.gada 1.novembrī apvienotas zem viena nosaukuma – “Rīgas nami”. Četru kapitālsabiedrību reorganizācijas process sākts 2021.gadā. Šāds lēmums pieņemts, lai virzītos uz pēc iespējas vienotu nekustamo īpašumu apsaimniekošanas sistēmu un pārvaldīšanas modeli, uzlabotu korporatīvo pārvaldību un padarītu efektīvāku administrācijas darbu, skaidroja domes vadība.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm