tv3.lv

Dabas zīmju pētnieks prognozē, kāds būs laiks rudenī un ziemā

Vai šoruden gaidāma kāda nopietna vētra, un vai Latvijā būs agra ziema? Laika zīmju vērotājiem ir savs vērtējums šajos jautājumos. LNT raidījums ”900 sekundes” par gaidāmo laiku iztaujāja laika zīmju un dabas pazinēju Imantu Kalniņu.

2014. gada 9. septembrī 7:30

Kā laika zīmju vērotāji, tā meteorologi prognozē – siltā atvasara saglabāsies vismaz līdz septembra beigām. Turklāt dabas zīmju vērotājiem ir pamats domāt, ka atvasara turpināsies arī oktobrī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Laika vērotājs Imants Kalniņš:

Ne jau visu laiku saule spīdēs, būs arī lietainas dienas pa vidu. Taču tā, kā te bija trīs nedēļas no vietas [ilgstošs lietus – red.], tā vairs nebūs.

Nozīmīga diena laika vērojumos bija 3. septembris – tā bija skaidra un saulaina, kas laika zīmju vērotāju skatījumā nozīmē, ka arī turpmākās četras nedēļas lielākoties gaidāms silts un saulains laiks, stāsta I. Kalniņš.

Vēl ticējumi vēsta – ja rudenī ir ”skaists” un silts laiks, būs agra ziema. Savukārt kāds cits ticējums liek pievērt uzmanību kurmju rakumu augstumam. Proti, ja rudeņos kurmji rok augstus rakumus, tad ziemā būs ārkārtīgi daudz sniega. Līdz ar to šogad dabas zīmju pētnieks ātru salnu, ziemas un sniega tuvošanos pagaidām neprognozē. Tāpat kā rudens pirmie mēneši, arī novembris šogad būšot salīdzinoši silts, un sniegs, visticamāk, drīz nav gaidāms.

Plašāk – pievienotajā video!

Portāls SKATIES jau informēja – šodiena, 9. septembris, gaidāma lietaina. Tāpat iespējams pērkona negaiss.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm