tv3.lv

Covid‑19: pašizolācija būs jāievēro arī pēc atgriešanās no Dānijas, Lielbritānijas, Īrijas un Grieķijas

Divu nedēļu pašizolācija Latvijā turpmāk būs jāievēro arī pēc iebraukšanas valstī no Dānijas, Lielbritānijas, Īrijas un Grieķijas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) izplatītā informācija.

2020. gada 14. augustā 17:03

Pieaugot Covid-19 saslimstībai Eiropā, turpmāk divu nedēļu pašizolācija Latvijā būs jāievēro, atgriežoties vai ceļojot tranzītā caur kopumā 21 Eiropas Savienības (ES) vai Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valsti, kā arī caur Monako, Andoru un Sanmarīno.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Minētās 21 ES vai EEZ valsts vidū ir Luksemburga, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija, Kipra, kā arī Dānija, Lielbritānija, Īrija un Grieķija.

Foto: TV3 ZIŅAS

Saskaņā ar saslimstības rādītājiem Latvijā ir trešais zemākais pacientu skaits relatīvi pret iedzīvotāju skaitu – 4,1 pacients uz 100 000 iedzīvotājiem. Vēl zemāks šis rādītājs ir tikai Ungārijā, kur reģistrēti 3,2 gadījumi, un Vatikānā, kur patlaban nav neviena Covid-19 pacienta.

Visaugstākais saslimstības rādītājs joprojām ir Luksemburgā, kurai seko Spānija, Rumānija, Malta, Andora, Monako, Beļģija, Sanmarīno, Nīderlande, Bulgārija, Zviedrija un Francija.

Pašizolācija nav jāievēro cilvēkiem, kuri ieradušies no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 16. Rēķinot gadījumu skaitu uz 100 000 iedzīvotājiem, ir iespējams objektīvi salīdzināt dažādu valstu rādītājus, neskatoties uz atšķirībām iedzīvotāju kopskaitā, norāda speciālisti.

Ja pašizolācija tiek ievērota, atgriežoties no valsts, kur kumulatīvais rādītājs 14 dienu laikā uz 100 000 iedzīvotāju iepriekš pārsniedzis, bet vairs nepārsniedz 16, tad pašizolāciju drīkst pārtraukt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm