Covid‑19 krīze: lielā pieprasījuma dēļ izsludināti papildu repatriācijas reisi

2020. gada 22. aprīlī 20:05

Ar trim repatriācijas reisiem no Oslo, Amsterdamas un Frankfurtes lidostā Rīga trešdienas vakarā ieradušies vairāki simti Latvijas iedzīvotāju, kuri pandēmijas dēļ bija “iestrēguši” dažādās pasaules vietās. Un mājās braukt gribētāju ir tik daudz, ka Ārlietu ministrijai nācies izsludināt vēl papildu reisus.

Lidostā “Rīga” ar repatriācijas reisiem no Oslo, Amsterdamas un Frankfurtes trešdienas vakarā ieradies 361 pasažieris. Pieci atbraukuši ir Lietuvas valstspiederīgie, savukārt pārējie Latvijas iedzīvotāji.

Lielākā daļa atbraukušie savās dzīvesvietas tika nogādāti ar speciali organizētiem autobusiem, taču citiem tuvinieki, draugi radi vai paziņas jau krietni pirms lidmašīnas nosēšanās lidostā bija nogādājuši viņu personīgos transportlīdzekļus.

“Mūsu draugs, kas strādā Norvēģijā, beidzot ir atgriezies, mēs viņam atvedām viņa mašīnu, uzreiz viņu izolējam. Mums ir maska un arī cimdi, tā kā viņš varēs ar savu mašīnu nonākt savā migā, un divas nedēļas mēs viņam vedīsim produktus. Es domāju, ka galvenais mums ir ievērot nosacījumus un neizdomāt šodien savējos,” stāsta Egils.

Atbraukušie TV3 Ziņām pauda, ka apņemas noteikti ievērot noteikto 14 dienu pašizolāciju, kā arī veikt Covid-19 analīzes.

Kopš ārkārtējās situācijas sākuma Ārlietu ministrija Latvijā nogādājusi jau vairāk nekā piecus tūkstošus iedzīvotāju un izpildījusi 30 avio un vairākus prāmju reisus. Taču ministrija lēš, ka ārvalstīs atrodas vēl aptuveni 2443 Latvijas valstspiederīgo.

“Šodien Ārlietu ministrija pēc Satiksmes ministrijas apstiprinājuma ir izsludinājusi, – proti, 29. aprīlī mēs plānojam atgriešanās reisu no Vīnes un 7. maijā pa vienam reisam no Frankfurtes un Amsterdamas. Paralēli šiem reisiem Satiksmes ministrija plāno vēl divus no Oslo un Helsinkiem,” norāda Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja ārkārtējās situācijas sākumā ārlietu resora palīdzību lūdza ārvalstīs iestrēgušu cilvēku grupas, tad patlaban notiek darbs ar individuāliem gadījumiem. Ārlietu ministrija atklāj, ka šobrīd 298 cilvēku atgriešanas nepieciešamība ir tūlītēja. Cilvēkiem vai nu vairs nav iztikas līdzekļu, vai nav iespējas kā pārlaist šo laiku.

“Tas nenozīmē, ka visi šie apmēram 300 cilvēki varēs atgriezties ar turpmākajiem reisiem. Diemžēl mēs jau šobrīd redzam, ka daļai nebūs iespējas atgriezties ne ar vienu no šiem reisiem. Apstākļi ir sarežģīti, un no vairākām valstīm joprojām nav iespējama izceļošana. Šobrīd joprojām strādājam ar vairākiem sarežģītiem gadījumiem, ir jau izskanējusi Indijas piemērs, kur apmēram 40 cilvēki ir. Vēl ir Panama, Vjetnama, Taizeme, Peru un Mjanma,” stāsta Beķeris.

Izņemot Eiropas Savienības valstis, Latvijas valstpiederīgie ārkārtas situācijas laikā repatriējušies no Bolīvijas, Argentīnas, Indonēzijas, Kostarikas, Bahamām, Bangladešas, Dienvidāfrikas Republikas, Dominikānas un citām pasaules valstīm. Kopumā repatriācijas operāciju laikā Eiropas Savienībā izpildīti 177 reisi – sākotnēji trešajās valstīs bija “iestrēguši” 400 000 bloka pilsoņu, šobrīd šis skaits samazinājies līdz 100 000.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm