tv3.lv

Covid‑19: kādi ierobežojumu atvieglojumi gaidāmi no nākamās nedēļas?

No nākamās pirmdienas iekštelpās varēs pulcēties 1000 cilvēku, bet sabiedriskās ēdināšanas iestādes atkal varēs strādāt līdz plkst. 2.00 naktī. Par šādiem un vēl citiem Covid-19 ierobežojumu atvieglojumiem šodien vienojusies valdība.

2020. gada 11. augustā 20:05

Sekojot līdzi epidemioloģiskajai situācijai, Covid-19 noteiktos ierobežojumus valdība pārskata regulāri. Veselības ministrijas ieskatā, vīrusa izplatība Latvijā tiek kontrolēta, tāpēc rosināts atvieglot virkni noteikto ierobežojumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Piedāvātās izmaiņas gan darīja bažīgu premjeru Krišjāni Kariņu (JV), jo lielākajā daļā Eiropas saslimstības rādītāji pieaugot: “Vai tas ir prātīgi mums valdībā pieņemt šobrīd faktiski jebkādus tādus būtiskus ierobežojumu atvieglojumus, jo tas dod signālu, kas ir tā kā pretstatā tam, ko redz loģiski. Es nevaru saprast, ko var izdarīt 1000 cilvēku, ko 500 nevar izdarīt. Es esmu nu dziļi tāds skeptisks.”

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) gan atzina, ka noteiktie ierobežojumi vienalga strādājot tikai “uz papīra” un tikai mudinot izplesties nelegālos biznesus. Arī vairums izteikušos ministru sliecās atbalstīt piedāvātos atvieglojumus: “Ja mums ir indikācijas nepārprotamas, ka daļa no mūsu regulējumiem faktiski ir vairāk uz papīra nekā dzīvē, skat, šo pieaugošo nelegālo baļļu un pasākumu veidošana, tad mēs paši sev cērtam kājās.”

“Es tomēr atbalstītu šo Veselības ministrijas pozīciju, kas ir saskaņota tomēr ar ekspertiem un uzskatītu, ka mums mazliet būtu nu, ja tā drīkst teikt, jāriskē,” pauda kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Pēc diskusijām valdība atbalstīja virkni izmaiņu, kas skars kultūras un ēdināšanas jomā strādājošos. Izmaiņu attiecībā uz pulcēšanos ārtelpās nebūs, taču iekštelpās no nākamās nedēļas vienlaikus varēs pulcēties tūkstoš cilvēku pašreizējo 500 vietā.

Sabiedriskās ēdināšanas vietās turpmāk pie viena galdiņa iekštelpās varēs atrasties astoņi cilvēki līdzšinējo četru vietā. Ārtelpās pie galdiņiem varēs sēdēt neierobežots skaits klientu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: TV3 ZIŅAS

Ēdinātāji varēs strādāt ilgāk – līdz plkst. 2.00 naktī, taču nakts uzdzīves izklaides vietu darba laiks joprojām būs līdz pusnaktij. Tāpat tiek samazināts uz vienu cilvēku nosakāmais kvadrātmetru skaits – no četriem uz trim.

Foto: TV3 ZIŅAS

Arī kultūras, sporta, reliģiskās darbības vietām plānots ļaut strādāt līdz plkst. 2.00 – par divām stundām ilgāk.

Foto: TV3 ZIŅAS

Noteikumu maiņa skars arī ceļotājus un Covid-19 slimniekus. Personām, kas vīrusu jau ir pārslimojušas, ierodoties no paaugstinātas bīstamības valstīm, nebūs jāievēro pašizolācija.

Savukārt Covid-19 pozitīviem pacientiem būs ļauts pamest dzīvesvietu, lai ar ārsta norīkojumu apmeklētu ārstniecības iestādi. Šīs personas pie ārsta varēs doties, tikai izmantojot privāto transportu, kā arī ievērojot citus noteiktos piesardzības pasākumus.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm