tv3.lv

Covid‑19 izplatība Eiropā: Kariņš mudina rūpīgi izvērtēt došanos arī uz “drošajām valstīm”

Pieaugot Covid-19 izplatībai Eiropā, Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti rūpīgi izvērtēt nepieciešamību doties arī uz tām valstīm, kurās pagaidām slimības izplatība nav ļoti plaša, ar šādu aicinājumu pie sabiedrības šodien vērsās Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

2020. gada 10. augustā 19:16

Premjers akcentēja, ka Eiropā vērojama Covid-19 izplatības palielināšanās. “Ja pirms nedēļām trim bija tikai kādas četras valstis, no kurām atgriežoties tika noteikta pašizolēšanās prasība, tad tagad tādu valstu jau ir ap 20,” pauda Kariņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Politiķis uzsvēra, ka vairums saslimšanas gadījumu, kas tiek atklāti Latvijā, ir saistīti ar ceļojumiem uz ārzemēm. Tāpēc viņš aicina sabiedrību nopietni attiekties pret Covid-19, jo “tā nav pazudusi, tieši pretēji – turpina plosīties”.

“Rūpīgi jāizvērtē, vai ārzemju brauciens ir nepieciešams, jo var būt grūtības saistībā ar neplānotu prasību par pašizolēšanos. Aicinu rūpīgi izvērtēt jebkuru ceļojumu arī uz valsti, kur tagad nav īpaši liels risks, jo pieredze liecina, ka nedēļas laikā daudz kas var mainīties,” rosināja Kariņš.

Kā ziņots, kopš 7. augusta pašizolācija jāievēro arī pēc viesošanās Sanmarīno, Nīderlandē, Islandē, Polijā un Kiprā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) jaunākie apkopotie dati.

Pieaugot Covid-19 saslimstībai Eiropā, turpmāk divu nedēļu pašizolācija būs jāievēro, atgriežoties vai ceļojot tranzītā caur kopumā 17 Eiropas Savienības (ES) vai Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, kā arī caur Monako, Andoru, Sanmarīno.

Minēto 17 ES vai EEZ valstu vidū ir Luksemburga, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija, Kipra.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopš iepriekšējās nedēļas datu apkopojuma šim valstu sarakstam pievienojusies Nīderlande, Islande, Polija un Kipra, kā arī Sanmarīno, kas neietilpst nedz ES, nedz EEZ.

Tāpat pašizolācija jāievēro, atgriežoties vai ceļojot tranzītā caur Austrāliju, Maroku un Kanādu. Šīs valstis ir to “drošo valstu” vidū, kuru pilsoņiem Eiropas Savienība no 1.jūlija atvēra bloka ārējās robežas.

Augstākā saslimstība ES un EEZ valstu vidū joprojām novērojama Luksemburgā, kur tā mērāma 182,6 gadījumos uz 100 000 iedzīvotājiem. Savukārt otrā augstākā saslimstība patlaban novērojama Rumānijā, kur konstatēti vidēji 85,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

Arī Baltijas valstīs novērojams saslimstības pieaugums. Latvijā tie ir 3,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr Lietuvā šis rādītājs sasniedzis – 7,6 gadījumus, bet Igaunijā – 7,3.

Pašizolācija nav jāievēro cilvēkiem, kuri ieradušies no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 16. Rēķinot gadījumu skaitu uz 100 000 iedzīvotājiem, ir iespējams objektīvi salīdzināt dažādu valstu rādītājus, neskatoties uz atšķirībām iedzīvotāju kopskaitā, norāda speciālisti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm