tv3.lv

Covid‑19 ēnā Aglonā sākušās Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinības

Aglonā šodien sākušies nozīmīgākie Latvijas katoļu baznīcas svētki – Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinības. Šogad gan svētkos nav iespējams piedalīties ikvienam, jo to norisi ietekmējusi Covid-19 izplatība.

2020. gada 14. augustā 20:25

Ticīgie iepretim Aglonas bazilikai šodien pulcējās jau vairākas stundas pirms oficiālās vārtu atvēršanas. Visi kā viens saka, šādi svētki, kuru norisē savas izmaiņas veikusi Covid-19 izplatība, nav ierasti. Taču visiem esot liels prieks, ka neatkarīgi no ierobežojumiem viņiem dota iespēja šogad svētkus apmeklēt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Daļa ticīgo uz Aglonu vēl ierodas kājām. Kādam svētceļojums ildzis vien dažas stundas, citam pat teju divas nedēļas. Katrs šeit ieradies sava mērķa vadīts.

Vārti, lai iekļūtu Aglonas bazilikas Sakrālajā laukumā, šodien tika vērti pulksten piecos. Katram apmeklētājam jāuzrāda ielūgums. Ja nepieciešams, var saņemt arī sejas masku.

Drūzmas nav nedz pie ieejām, nedz bazilikas Sakrālajā laukumā, jo, izņemot zemessardzi, kas uztur kārtību bazilikas teritorijā un citu apkalpojošo personālu, ielūgumi izdalīti vien nedaudz virs 2500 ticīgo.

“Patiesībā būs tikai saujiņa cilvēku. Skaita ierobežojums ir tas, kas padara šos svētkus citādākus nekā citus gadus,” teic priesteris Rinalds Stankevičs.

Lai nodrošinātu nedrūzmēšanos un mazāku iespējamību kontaktēties ar citiem apmeklētājiem, šogad Sakrālais laukums sadalīts 11 sektoros. Katrā no tiem drīkst atrasties konkrēts cilvēku skaits, un citā sektorā iekļūt nav iespējams – to uzrauga zemessargi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču ne visiem šogad ir iespēja svētkos piedalīties klātienē. Daži ticīgie par to izrāda neapmierinātību, citi uzskata, ka svarīgākais ir svētkus svinēt un nav nozīmes, kurā sētas pusē atrodies.

“Iekšpus žoga man Krusta ceļš nav vajadzīgs, man viņš notiks ārpus žoga, vērtība tāpēc mazāka nebūs, man nav būtiski būt aiz žoga,” pauž svētceļnieks no Jūrmalas Andris.

“Mēs saprotam, ka daudzi cilvēki būs spiesti palikt mājās. Ir saistoši arī Aglonas pasākumam,” norāda priesteris Stankevičs.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm