tv3.lv

Covid‑19 dēļ šogad svētceļojumā uz Aglonu dodas mazāk cilvēku

Vasara ir laiks, kad Latvijas ticīgie, lielākoties katoļi, dodas svētceļojumā uz Aglonu, lai piedalītos Vissvētākās jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos. Tiesa gan, Covid-19 dēļ šoreiz ir krietni ierobežots apmeklētāju skaits un arī svētceļnieku ir mazāk.

2020. gada 1. augustā 19:45

Rīgā pie Svētā Jēkaba katedrāles rosība. Ap desmit cilvēku pošas svētceļojumam uz Aglonu. To rīko Gunta Ziemele. Viņa ir ar lielu pieredzi: “Es sāku no bērna kājas iet svētceļojumā. Kad man bija 16 gadu, es sāku organizēt svētceļojumus, palīdzēt vadīt un tad jau sāku arī pati vadīt. Līdz ar to tie ir tiešām neskaitāmi daudzi.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: No šodienas ievērojami mainās Covid-19 ierobežojumi Latvijā

Tomēr šis ir citāds svētceļojums, jo jāievēro piesardzības pasākumi. “Mēs ejam tādā mazā sastāvā. Tas ir saistīts, protams, ar visu situāciju valstī, kāda šeit bijusi ar Covid. Protams, ir grupas, kas ies un ir lielas grupas. Bet mēs kaut kā saņēmām sirdī aicinājumu, ka mēs ejam mazā sastāvā. Bet katrā ziņā mēs esam atvērti, ja kāds jūt aicināju, redz un ir uzrunāts, ka vēlas mums pievienoties, tad to būs iespēja izdarīt,” norāda svētceļniece.

Viņa stāsta, ka ceļā nereti nākas saskarties arī ar dažādām grūtībām. Un runa nav tikai par tulznām vai sāpošiem muskuļiem.

“Ja cilvēks ir fiziski noguris, tad ir emocionāli jutīgāks. Un, protams, tad var un sāk izpausties kādi mūsu emocionālie ievainojumi – kādam dusmas, kādam aizkaitinājums. Un tas ir tikai normāli. Mēs esam cilvēki. Un svarīgi arī pieņemt, ka es drīkstu būt vājš tajā brīdī,” norāda Gunta Ziemele.

Iespējamās grūtības nebiedē Evu. Viņai šis ir pirmais svētceļojums: “Tulznas un tādas fiziskas problēmas mani galīgi neuztrauc. Bet emocionālus saasinājumus es gaidu ar domu, ka es tos atrisināšu. Jā, man ir pārlieku liels entuziasms. Jūs, man lielas, trāpījāt uz vienu no entuziastiskākajiem svētceļotājiem šobrīd.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī Covid Evas entuziasmu nav mazinājis: “Biedēja, biedēja. Bet kaut kā tagad pārdomājot visu un padomājot arī par drošības pasākumiem, novērtējot situāciju līdz šim, es secināju, ka būs gana labi. Mēs tāda maza grupa ejam. Ja nu kas, mēs droši vien pielāgosimies situācijai.”

Jēkaba draudzes svētceļnieku vadmotīvs šoreiz ir dziedināšana. Un par labu veselību aizlūdz priesteris Pauls Kļaviņš: “Lai Dieva svētība pavada un arī lai pasargā no visiem ļaunumiem – no neredzamiem ienaidniekiem, kuri var būt apkārt. (TV3: Covid arī?)  Jā, nu pirmām kārtām, jā. Jo tēma ir dziedināšana. Tātad mēs lūdzam dziedināšanu visiem, kuri paliek mājās. Bet arī īpaši tiem, kuri uzņem svētceļniekus. Un liels prieks, ka ir arī cilvēki, kas uzņem šogad, kuri ir atvērti šim pasākumam.”

Garajā ceļā viņi dodas ar dziesmām un baznīcas zvanu skaņu pavadībā. Lai sasniegtu Aglonu, svētceļnieki neiet pa taisnāko maršrutu. Viņi mēros vairāk nekā 300 kilometru garu ceļu. Tas prasīs divas nedēļas. Aglonas bazilikā viņi plāno ierasties 14. augustā, dienu pirms Vissvētākās jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem.

Aglona var uzņemt ap 200 000 viesu, bet šoreiz svētkos ļauts piedalīties tikai trīs tūkstošiem cilvēku, pulcēšanās ierobežojumu dēļ.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm