“Cīņa par iepeldēšanu plašākos ūdeņos”; noskaidro jaunuzņēmumu konkursa nacionālos finālistus

2020. gada 7. martā 9:00

Šonedēļ noslēdzies konkursa “Creative Bussiness cup” fināls, kura uzvarētājam tagad būs iespēja ne vien veicināt sava produkta atpazīstamību, bet arī cerēt uz investoru piesaistīšanu starptautiskā vidē.

Līdz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotās atlases finālam tikuši astoņi vietējie jaunuzņēmumi. Starp tiem “Barboleta” no Jelgavas. Sākotnēji izpakojot palielo kasti, šķiet, ka tā būs rotaļllieta. Taču izrādās, ka šis ir mācību palīglīdzeklis pirmsskolas vecuma bērniem.

“Līdzsvara platforma palīdz koncentrēt uzmanību. Kad es kustos, mans stresa līmenis ir mazāks un uzmanība četras reizes augstāka, un es efektīvāk varu iemācīties to, ko man grib iemācīt,” stāsta SIA “Barboleta” valdes locekle Baiba Blomniece-Jurāne.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nepieciešamas vien dažas minūtes, lai stāvēšana uz platformas vairs nesagādātu grūtības. Mazu bērnu attīstības veicināšanai ir paredzēts arī nākamā rotaļlieta. Tās ir figūriņas, kuras līdzīgi, kā puzli var vienkārši likt kopā, kā arī mācīties gravitācijas likumus.

“Tās ir Montesori iedvesmotas rotaļlietas, ar kurām bērni ne tikai var spēlēties, bet arī mācīties. Esam daudz mājās ar viņiem spēlējušies un mazākā meita, kurai divi gadi, jau saka, sanāk – turas,” saka SIA “Flockmen” pārstāve Linda Birzule.

Idejas ir ļoti labas, un konkurence noteikti būs sīva, tā saka, Laura Očagova no LIAA biznesa inkubatora. Aģentūra Latvijā organizē lokālo atlasi – astoņus finālistus atlasīja no vairākiem desmitiem pretendentu, lai pēc tam tos sūtītu plašākos ūdeņos. “Nokļūt Dānijā un konkurēt vēl ar 60, pat vairāk nekā 60, valstu finālistiem par kreatīvāko vai radošāko, inovatīvāko ideju,” stāsta Očagova.

Par uzvarētāju tika atzīta ierīce, kura tās radītāji izmēru un svara dēļ līdz prezentācijas vietai neatnesa. Tas ir atkritumu aparāts, kurš pats pratīs šķirot. Otro un trešo vietu attiecīgi ieguva balansēšanas platforma un aproce darbam ar datoru. Dalībniekiem ir gandarījums arī par šādu iznākumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zīmīgi, ka visi šie jaunuzņēmēji par savu produktu ne tikai sapņo, bet to jau reāli ražo un pārdod. Vēlme gan ir par plašāku tirgu un lielāku noietu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm