tv3.lv

Cīņa ar cūku mēri nav beigusies

Āfrikas cūku mēris mežacūkām šonedēļ jau konstatēts arī Igaunijā. Vairākas slimas mežacūkas atrastas arī Latvijā, taču cūku fermās jauni mēra gadījumi nav konstatēti jau trešo nedēļu. Speciālisti tomēr uzsver, ka tas nenozīmē šīs epidēmijas beigas.

2014. gada 13. septembrī 18:05

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gluži pretēji – atzīstot, ka trūkst darba roku Zemkopības ministrija pagarinājusi biodrošības pasākumu ieviešanas termiņu. Pašlaik Latvijā jau ir nokautas aptuveni tūkstotis cūku, kas mitušas pie saimniekiem, kuri nespēja ieviest biodrošības prasības. Nokauto cūku skaits visdrīzāk pieaugs, jo inspektori no 5000 saimniecībām pārbaudījuši vien nelielu daļu.

Prioritāri mēs veicam pārbaudes saimniecībās, kuri ir vaislas dzīvnieki no kurām cūkas tiek pārdotas uz citām novietnēm un, protams, arī tur, kur saimnieki mūs lūdz,” norāda Pārtikas un veterinārā dienesta speciāliste Maija Irbe.

Iepriekš bija noteikts, ka nedrošajās fermās cūkas jāizkauj līdz 7.septembrim. Tagad, atzīstot, ka veterinārie inspektori netiek galā ar plašo darba apjomu, Zemkopības ministrijā kaušanas termiņu plāno pagarināt. Plānotas arī izmaiņas noteikumos, kas cūku izkaušanu inspektoram ļaus noteikt katrā saimniecībā individuāli, ņemot vērā vietējos apstākļus. Lēmums par vai pret lopu saglabāšanu būs jāpieņem ne ilgāk kā trīs mēnešu laikā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm