tv3.lv

“Cert.lv” vadītāja: Oktobrī bijis daudz krāpšanas gadījumu saistībā ar naudu

2019. gada 14. novembrī 15:11

Oktobrī pašmāju kibertelpā bijis daudz krāpšanas gadījumu un arī mēģinājumu izkrāpt datus no internetbankām, tā intervijā “900 sekundēm” apliecināja informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” vadītāja Baiba Kaškina.

Kopš pavasara “Cert.lv” publicē kiberlaikaziņas, kurās izcelti incidenti ar kādiem nākas saskarties iedzīvotājiem, vai ko pamana IT speciālisti.

“Kiberlaikaapstākļi ir mazliet citādāks veids, kā paskatīties uz to, kas notiek, jo tā nav tīra statistika. Mēs neskatāmies incidentu skaitu, kas notiek, bet uz to, vai notiek kas liels, īpašs, neparasts vai varbūt pamanāmāks. Varētu teikt, ka mēs skaitām kibervētras vai kibernegaisus,” skaidro Kaškina.

Atšķirībā no vasaras oktobris šajā ziņā nav bijis pārāk “saulains” mēnesis, norāda “Cert.lv” vadītāja: “Bija ļoti daudz krāpšanas gadījumu, bija dažādu veidu datu izmānīšana jeb tā saucamā “pikšķerēšana”, bija piekļuves liegumu uzbrukumi. Tā, ka redzējām visplašāko spektru, bet visuzmācīgākais lietotājiem bija mēģinājumi izkrāpt pieejas datus internetbankai, “Smart-ID” “fišošana” – šīs lietas, kas saistītas ar naudu, tās vienmēr ir ļoti nepatīkamas un potenciāli ar sliktām sekām.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm