Cer uz ciešu sadarbību arī turpmāk! Ārvalstu amatpersonas sveic Rinkēviču prezidenta amatā

Par jauno Latvijas Valsts prezidentu 31. maijā Saeima ievēlējusi ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču. Ar jauno amatu nākamo valsts galvu steiguši sveikt arī citu valstu līderi un amatpersonas.

31. maijā 16:02

Pats Rinkēvičs mikroblogošanas vietnē “Twitter” pateicas parlamentam par uzticību, kā saviem atbalstītājiem un kritiķiem. Tāpat viņš apsolās darīt visu, lai nevienu nepieviltu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ministru prezidents un ilggadējais Rinkēviča partijas biedrs Krišjānis Kariņš (JV) norāda – Latvija šodien ieguvusi izcilu, spēcīgu un valstiski domājošu valsts vadītāju.

Savukārt līdzšinējais Valsts prezidents Egils Levits paudis, ka uz valsts galvas pleciem gulstas liela atbildība, taču viņš ir pārliecināts, ka turpmākajos četros gados Latvija būs drošās rokās. Tāpat Levits atklājis, ka jau vienojies par tikšanos ar Rinkēviču – tā Rīgas pilī sagaidāma piektdien, 2. jūnijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar laba vēlējumiem tviterī dalās arī bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.


Runājot par ārvalstu kolēģiem, Rinkēviču ar jauno amatu apsveikuši kaimiņvalstu ārlietu ministri – Marguss Cahknu, līdzšinējo Latvijas ārlietu ministru dēvējot par draugu un paužot, ka nav šaubu – draudzība un sadarbība turpināsies.

Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis Rinkēviču nodēvējis par savu “Baltijas brāli” un pauž pārliecību, ka kopīgiem spēkiem tiks turpināts atbalsts Ukrainai, NATO un Eiropas Savienībai.

Tāpat Igaunijas prezidents Alars Kariss pauž prieku turpināt tuvo sadarbību starp Igauniju un Latviju, kā arī cer Rinkēviču drīz vien ieraudzīt vizītē kaimiņvalstī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis sveic “īstu Ukrainas draugu Edgaru Rinkēviču ar ievēlēšanu Latvijas Republikas Valsts prezidenta amatā”. Viņš cer uz turpmāku abu valstu sadarbību un partnerību, no kā iegūs abu valstu iedzīvotāji.

Zelenskis vēl pateicas līdzšinējam prezidentam Levitam par viņa atbalstu Ukrainai Krievijas pilna mēroga agresijā. Viņš novērtē drosmi apmeklēt Ukrainu kara apstākļos, neatlaidīgos centienus konsolidēt starptautisko sabiedrību, saucot agresoru pie atbildības, un efektīvu atbalstu Ukrainai dalībā Eiropas Savienībā un NATO.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Baltkrievijas demokrātiskās kustības līdere Svjatlana Cihanouska atzīmē, ka Rinkēvičs vienmēr bijis lojāls Baltkrievijas tautas draugs.

Politikas zinātniece Una Bergmane uzsver, ka Rinkēvičs sava stingrā atbalsta Ukrainai dēļ ir viens no populārākajiem politķiem valstī un piemin, ka viņš būs pirmais prezidents reģionā, kurš ir atklāts gejs.


Vēsturnieks Gustavs Stranga izsaka cerību, ka viena no nākamā prezidenta prioritātēm būs cilvēktiesības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma


Latvijas prezidenta vēlēšanas ir pamanītas arī ārvalstu medijos. Viens virsraksts vēsta: “Latvijas parlaments prezidenta amatā ievēl populāro ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.

Citos virsrakstos atzinīgi izceltas Rinkēviča privātās dzīves nianses. “France24” raksta, ka Latvijā pirmoreiz ievēlēts prezidents, kurš neslēpj, ka ir gejs. Šo apstākli atzīmē arī “Bloomberg”, piebilstot, ka Rinkēvičs būs pirmais prezidents Eiropas Savienībā, kurš atklājis savu netradicionālo orientāciju.

Ārvalstu mediji arī analizējuši iespējamās izmaiņas valdībā – uzsverot, ka prezidenta vēlēšanu iznākumam varetu sekot- Kariņa sešus mēnešus ilgās otrās valdības sabrukums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm