tv3.lv

Centrs “Marta” izvirzīts UNESCO ”Madanjeet Singh” balvai

2020. gada 15. jūnijā 7:56

Par tolerantas, nevardarbīgas un iecietīgas sabiedrības veidošanas veicināšanu. Tie ir tikai daži no iemesliem, kāpēc centrs ”Marta” šogad ir izvirzīts UNESCO ”Madan-jeet Singh” balvai. Tā ir viena brīnišķīga dzimšanas dienas dāvana, ”900 sekundēm” saka centra ”Marta” vadītāja Iluta Lāce, viņa piebilst, ka centram ”Marta” šogad aprit 20 gadu jubileja.

Valsts prezidents, dažādas amatpersonas, vēstnieki un citi aktīvi, pateicīgi cilvēki centram ”Marta” sūta savus video sveicienus.

Centram ”Marta” šogad aprit 20 darbības gadu jubileja. Viens no ievērojamākajiem apsveikumiem ir ziņa, ka centrs ”Marta” ir nominēts UNESCO ”Madanjeet Singh” balvai. Minēto balvu pasniedz cilvēkiem un organizācijām par iecietīgas un nevardarbīgas kultūras veidošanu.

“Man prieks, ka šeit ir tādi cilvēki, kas šeit strādā.” Centra vadītāja Iluta Lāce akcentē, ka UNESCO balvas nominācija ir augsts novērtējums visiem centra ne tikai pastāvīgajiem darbiniekiem, bet arī brīvprātīgajiem un atbalstītājiem.

“Tā ir viena brīnišķīga dzimšanas dienas dāvana 20 gados. Tas nozīmē, ka mūsu darbs un ieguldījums. Ir pamanīts, tas ir vienkārši fantastiski, paldies!” saka centra ”Marta” vadītāja.

2019. gada sieviešu dienas solidaritātes gājiens ir spilgts redzamais piemērs centra darbībai, taču tiek veikts liels darbs, par ko informēti tikai iesaistītie cilvēki. Piemēram, darbs, kas izgaismo vardarbību pret sievietēm, sniedz viņām atbalstu un galu galā noved pie reālām izmaiņām likumdošanā.

“Mums ir praktisks atbalsts, kur ieklausāmies sieviešu stāstos, jo bieži vien viņas ir vērsušās pēc palīdzības kaut kur citur, bet nav sadzirdētas. Pamatojoties uz šiem stāstiem, ir interešu aizstāvības darbs, kur strādājam ar Saeimu, lēmumpieņēmējiem un mēģinām šos stāstus padarīt sadzirdētus un tā sadzirdētus, ka tiek uzlaboti šie likumi,” stāsta centra ”Marta” vadītāja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šie jaunieši dalās savās sajūtās un pieredzē, kas gūta centra ”Marta” nodarbībās. Centra darbinieki jau pirms daudziem gadiem saprata, ka liela ietekme ir preventīvajam darbam ar jauniešiem, kas viņiem ļauj sasniegt reālus mērķus: “Ir palīdzējis aizvirzīties uz to mērķi, kur jaunietis gribēja virzīties. Ja kāds negāja uz skolu, tad palīdzējis atgriezties skolā.”

Centra ”Marta” daudzpusīgo un plašo darbu, kas palīdz veidot nevardarbīgu kultūru ne tikai Latvijā, bet arī Centrālāzijas valstīs, ir novērtējusi Izglītības ministrija un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, kas izvirzīja ”Martu” ”Madanjeet Singh” balvai. Balvai nominēti cilvēki un organizācijas no vairākām valstīm. To, kas iegūs balvu, kļūs zināms šā gada novembrī – Starptautiskajā iecietības dienā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm