“Čekas maisi”: pētnieki dokumentiem joprojām nav piekļuvuši

Bijušās Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijai, kurai 2018. gadā jāsniedz valdībai rekomendācijas par “čekas maisu” atvēršanu, joprojām nav izdevies piekļūt čekas dokumentiem, kas atrodas Satversmes aizsardzības biroja Totalitārisma seku dokumentēšanas centrā.

2016. gada 15. novembrī 20:03

Šodien jau kārtējo reizi gan pētnieki, gan SAB vadītājs tikās Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, lai spriestu par sadarbības iespējām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jānis Maizītis bija neapmierināts, ka birojs tiek vainots pētnieku darba kavēšanā, jo tikai izpilda likuma prasības. Proti, lai iekļūtu biroja telpās pētniekiem nepieciešams iegūt pielaidi valsts noslēpumam, un tad viņi varēs iepazīties gan ar čekas dokumentu aprakstiem, gan elektronisko datu bāzi Delta, kas šobrīd tiek digitalizēta. Tomēr piekļūt aģentu kartotēkai un lasīt iespējamo čekas aģentu vārdus pētnieki nevarēs, jo to liedz likums.

Līdz šim komisijas locekļiem, lai piekļūtu VDK dokumentiem, bija piedāvāts kļūt par SAB darbiniekiem, taču tagad nostāja mainīta – pozitīvu virzību šodien Maizīša teiktajā saklausīja izpētes komisijas vadītājs.

Plašāk par diskusijām Saeimā, kas pārrauga arī savstarpējos apvainojumos, LNT Ziņu sižetā:

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm