tv3.lv

Čakša par Viņķeles izteikumiem: Šobrīd notiek “skaļš šovs”

2019. gada 15. maijā 15:03

“Es to redzu kā tādu ļoti “skaļu šovu”,” tā bijusī veselības ministre, tagad Saeimas deputāte Anda Čakša (ZZS) komentēja savas pēcteces Ilzes Viņķeles (AP) trešdien, 15. maijā, pausto paziņojumu, ka divos nesenos Veselības ministrijas (VM) informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) projektos vērojama “nopietna politiska intervence” un krāpniecības pazīmes.

”Par naudas izšķērdēšanu te vispār nevar runāt un par krāpniecību – tas būtu vissmagākais vārds, ko es vispār te gribētu lietot. Bet, ja ir kādi konkrēti fakti, tad, protams, tas ir jāizmeklē un jāskatās, man nepatīk, ja aizsedzas ar aizdomām, nevis ar ļoti skaidriem faktiem un konkrētām lietām, kas tad tur nav,” LNT Ziņām sacīja Čakša. Bijusī ministre uzsvēra, ka katram iepirkumam pretim varot likt rezultātu vai izstrādes procesu.

Čakša nevarēja nosaukt komersantus, kas uzvarējuši konkrēto projektu iepirkumos, jo tajos piedalījušies “daudzi Latvijas IT uzņēmumi”. ”Es nevarēšu no galvas nosaukt, kas kurā uzvarēja un piedalījās,” teica ministre. Vienlaikus Čakša atzina, ka viņas birojā bijusi padomniece, kas atbildējusi par IT lietām, jo viņai pašai vajadzīgo zināšanu nav.

Čakša neslēpa, ka īpašu uzmanību pievērsusi “E-veselībai”, jo tā bijusi viena no viņas prioritātēm. Tikmēr šobrīd, pēc Čakšas domām, viss uzsāktais “E-veselībā” esot apstājies un sistēmā atkal vērojami traucējumi.

Kā ziņots, aizdomīgu darījumu pazīmes IKT iepirkumos Viņķele saskata divos vērienīgos ministrijas projektos – par tā sauktās divu pakalpojumu grozu apdrošināšanas sistēmas ieviešanai nepieciešamās Valsts veselības apdrošināšanas datu bāzes izveidi un ministrijas IKT centralizācijas projektā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm