tv3.lv

Čakša: Pacientus, kuri nebrīdinot neierodas vizītē pie ārsta, nebūtu jāsoda; nepieciešama diskusija

“Te ir vajadzīga plašāka diskusija kopā ar sabiedrību, jo lielā mērā tas ir tāds iekšējās kultūras jautājums – vai mēs atsakām šo vizīti un cits pacients varētu uz to tikt,” tā intervijā “900 sekundēm” par neapmeklētajām vizītēm pie ārstiem uzskata veselības ministre Anda Čakša (ZZS).

2018. gada 17. oktobrī 10:01

Iepriekš vēstīts, ka Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) uz konsultācijām pie speciālista bez brīdinājuma šogad nav ieradušies teju 23 000 pacientu. Šis skaits ir dramatisks, ņemot vērā, ka slimnīca klientiem sūta atgādinājuma īsziņas un veic apzvanīšanu. Bērnu slimnīcas vecāku padome norāda, – zinot, cik garas rindas ir pie speciālistiem, šāda attieksme ir nežēlīga pret citiem bērniem, kam speciālista konsultācija ir akūti nepieciešama. Izskanēja arī ierosinājums piemērot soda sankcijas par neierašanos pie speciālista, neatceļot nozīmēto vizīti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tātad, ir svarīgi, ka šī vizīte tiek izmantota, jo tas resurss ir ļoti dārgs. Nu, es teiktu, ja pacients neizmanto to savu iespēju, kad viņam ir bijis pieraksts, tajā brīdī, nu, kāds cits pacients netiek pie šīs vizītes. Bet te es neietu uzreiz tādā sodīšanas stāstā, es teiktu, ka te ir vajadzīga plašāka diskusija kopā ar sabiedrību, jo lielā mērā tas ir tāds iekšējās kultūras jautājums – vai mēs atsakām šo vizīti un cits pacients varētu uz to tikt,” uzskata Čakša.

Viņasprāt, nepieciešama mediķu un sabiedrības diskusija, lai risinātu šo jautājumu risinām.

Saruna ar Andu Čakšu

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm