Čakša: Mans uzdevums ir politiski skatīties uz sistēmu kopumā, ne kā mātei pieskatīt mazus bērnus

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca palikusi bez vadības. Valdes priekšsēdētājas amatu pametusi slimnīcas vadītāja Anita Slokenberga un viņas vietnieks Viesturs Boka.

2017. gada 23. februārī 18:16

Veselības ministrija to skaidro ar neefektīvu slimnīcas finanšu vadību un nepārdomātiem lēmumiem. Atsaucoties uz Valsts kontroles revīziju, ministrija norāda, ka nepārdomātā slimnīcas vadības rīcība iestādei radījusi vairāku miljonu eiro zaudējumus. Piemēram, vairāk nekā puse no slimnīcas telpām netiekot izmantota ārstniecības procesa nodrošināšanai un to uzturēšanai tiek nelietderīgi izlietoti vismaz 115 000 eiro gadā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt ēdināšanas pakalpojumu nodošana ārpakalpojumā slimnīcai nesusi 2,5 miljonus eiro zaudējumus. Ņemot vērā šos secinājumus, veselības ministre nav pārsteigta par šodien saņemtiem atlūgumiem.

Anda Čakša, veselības ministre

Skatoties šo ziņojumu, man nav apmierinājums ar to, kāda veidā darbs tika veikts, un es vairākas reizes biju uzdevusi jautājumus līdzīgus. (..) Viņi kā valde atbild par slimnīcas vadību un lēmumu pieņemšanu, efektīvu darba organizēšanu tieši slimnīcās. Mans uzdevums ir politiski skatīties visu sistēmu kopumā, nevis kā mātei pieskatīt mazus bērnus, man liekas.

Valsts kontrolē LNT Ziņām skaidroja, ka revīzijas ziņojums par Austrumu slimnīcu tiks pabeigts aprīlī, un tajā neesot informācijas, kas dotu pamatu vērsties tiesībsargājošajās iestādēs.

Tikmēr Slokenberga skaidro, ka no amata atkāpjas, jo neredz Veselības ministrijas vēlmi risināt nozarei svarīgas problēmas. Viņa jau vairākkārt vērsusi Veselības ministrijas uzmanību tam, ka universitāšu slimnīcu situācija ir kritiska un to pastāvēšana ir apdraudēta. Tomēr ministrija šos jautājumus nevēloties risināt. Abu valdes locekļu amata pienākumu pildīšanas laiks beidzas šodien. Uz vakantajām amata vietām tuvākajā laikā tiks izsludināti atklāti konkursi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm