tv3.lv

Būtiski pieaugušas rindas uz Covid‑19 testiem

Krietni pieaugušas arī rindas uz Covid-19 testiem – atsevišķās laboratorijās jau sasniegtas maksimālās iespējas. Vienlaikus atklājies, ka lielās rindas šobrīd veidojas arī tādēļ, ka ir cilvēki, kuri cer inficēties un saņemt pārslimošanas sertifikātu, lai nevajadzētu vakcinēties – viņi nodod testus pie mazākajām saslimšanas pazīmēm, vēsta TV3 Ziņas.

Patlaban rindas laboratorijās uz Covid-19 testu ir tik garas, ka var nākties gaidīt pat nedēļu, līdz atrodas kāda brīva vieta. Un, ja tiešām piepildīsies prognozes par vēl lielākiem Covid-19 izplatības viļņiem, paredzams, ka testu nepieejamība tikai pieņemsies spēkā.

Laboratorijās atzīst, ka jau šobrīd tās piedzīvo nepieredzētu pieprasījumu pēc testiem. Turklāt katrs pozitīvais rezultāts tiek pārbaudīts vēlreiz, lai izslēgtu kļūdas varbūtību, tādēļ pie šāda pozitīvo paraugu īpatsvara tās sākušas strādāt savās galējās robežās.

Džineta Dimante
“E. Gulbja laboratorijas” projektu vadītāja

”Šobrīd mēs strādājam ar maksimālo jaudu, un visa kapacitāte ir pilnībā noslogota. Vēl vairāk palielināt mums nav iespēju. Pat ja mēs varētu palielināt paņemšanu, bet testa izpildi, ņemot vērā esošo īpatsvaru, kas ir pozitīvi, mēs neko šobrīd nevaram palielināt.”

”Patlaban, salīdzinot ar tieši tādu pašu periodu decembrī, pieprasījums audzis tieši divreiz. Un tā sarežģītākā situācija ir ar testu pieņemšanu, bet mēs to ļoti intensīvi risinām, atverot jaunus punktus un meklējot jaunus darbiniekus,” norāda “Centrālās laboratorijas” valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa.

Vienlaikus laboratorijas novērojušas rindas patlaban veido arī iedzīvotāji, kuri steidz testēties, cerot būt inficēti, lai tikai saņemtu pārslimošanas sertifikātu.

Džineta Dimante
“E. Gulbja laboratorijas” projektu vadītāja

”Vai viņiem ir visa ģimene slima, ir simptomi un kāds jau ir pozitīvs, skaidrs, ka arī viņi ir pozitīvi. Bet viņi steidz nodot testu, lai iegūtu pārslimošanas sertifikātu. Un šobrīd tas tiešām ir liels klupšanas akmens.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā zināms, no 15. februāra sertifikātam ir noteikts derīguma termiņš. Šādā veidā daudzi cer to pagarināt, bez balstvakcīnas. TV3 Ziņām arī izdodas sazināties ar kādu iedzīvotāju vārdā Gunita. Viņa stāsta, – patlaban saslimt, lai tikai nebūtu jāvakcinējas vēlreiz, vēlas neviens vien iedzīvotājs.

”Es vienkārši negribu turpināt šo procesu. Pieļauju, ka tādi cilvēki ir vēl vesels lērums, arī apkārt paziņas… Jā, tiklīdz ir kaut kādi simptomi, meklē iespēju uztaisīt maksimāli ātri testu, lai dabūtu sertifikāta pagarinājumu,” norāda Gunita.

Gunita arī atzīst, līdz šim vakcinēti nav arī viņas pusaugu bērni. Viens tagad inficējies skolā, un viņa cerot, ka aplipinās arī visu ģimeni.

”Es, goda vārds, turēju īkšķus, lai viņai tā analīze būtu pozitīva. Jā, es tagad riskēju, ka mans otrs bērns karantīnas dēļ divas nedēļas sēdēs mājās. Bet es esmu gatava izslimot, nevis turpināt vakcinēšanos katru mēnesi,” saka Gunita.

Tikmēr eksperti uzsver šādai apzinātai balstvakcīnas nogaidīšanai, paļaujoties uz vieglu saslimšanu, turklāt apdraudot arī savas atvases, var būt arī smagas sekas. Lai gan tiešām patlaban viss liecina, ka omikronu iedzīvotāji pārslimo samērā viegli, ja ir jau primāri vakcinēti, tomēr nekad nevar zināt, kāda būs patiesā slimības gaita.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anda Nulle
rehabilitācijas centra “Vaivari” vadītāja

”Es nevienam neieteiktu spēlēt šo krievu ruleti – būs vai nebūs sekas. Tās sekas, ko mēs redzam rehabilitācijas centrā, ir dramatiskas. Pie mums nonāk arī pēc pilnas vakcinācijas kursa, ar šo mēs saprotam šīs divas potes, ja ir pagājis ilgs laiks pēc otrās potes. Faktiski jau tur šī aizsardzība krītas. Un šādi pacienti pie mums ir arī pēc divām vakcīnām.”

Tikmēr ar saņemtu balstvakcīnu patlaban “Vaivaros” neesot neviena pacienta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm