Bulduru Dārzkopības vidusskolā izveidotas augu biotehnoloģiju laboratorijas

2021. gada 19. maijā 8:08

Bulduru Dārzkopības vidusskolā, kur izveidotas īpašas augu biotehnoloģiju laboratorijas, jaunieši eksperimentē ar augu pavairošanu, vēsta TV3 raidījums “900 sekundes”.

Bulduru Dārzkopības vidusskolas audzēkņi vienā no laboratorijām uzsākuši begonijas mikropavairošanu. Topošie dārzkopības tehniķi Agnese un Justs nes mēģenes uz audzēšanas telpu, kur tajās sešu nedēļu laikā izaugs begonijas. Pēc tam augus varēs sākt dalīt.

Šajās laboratorijās augi aug dažādās barotnēs: “Mēs izmēģinām sudrabsveces pavairošanu. Ir cieta un cieša barotne, audzējama uz tiltiņa. Ir izveidojusies nekroze – šis augs neaugs.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šīs jaunizveidotās laboratorijas ir vienīgās Latvijā, kas ir pieejamas profesionālas ievirzes skolā. Tajās jaunieši apgūst praktiskas iemaņas.

Vidusskolas audzēkņi Agnese un Justs kopā ar saviem kursabiedriem ir vieni no pirmajiem, kuri mācās šeit strādāt. Turklāt izrādās, ka praksē zināšanas iegūt ir daudz labāk.

“Mums bija teorija, bet praksē tas ir citādāk, daudz interesantāk,” stāsta Bulduru dārzkopības vidusskolas audzēknis Justs Julians Saltais.

“Jā, mūsu skolā varam izmēģināt praktiski – strādāt laboratorijā, daudzās skolās tas nav iespējams. Tas mums noderēs turpmāk dzīvei, ja vēlēsimies mācīties LLU, tur arī ir laboratorijas, kur ir iespējams strādāt ar augu pavairošanu,” skaidro audzēkne Agnese Safonova.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Topošajiem dārzkopības tehniķiem ir ļoti svarīgi strādāt ar modernām tehnoloģijām, uzskata laboratoriju vadītāja.

“Ir ļoti jauki, ja mūsu audzēkņi prot pavairot ar spraudeņiem un potējot, bet jārāda arī šīs jaunās tehnoloģijas, ka ļoti mazu augu materiālu ir iespējams savairot ļoti daudz augu,” stāsta dārzkopības vidusskolas Biotehnoloģiju laboratoriju vadītāja Līva Purmale.

Augu audu kultūru laboratorijā ir visas iekārtas augu mikropavairošanai – autoklāvs, laminārboksi, audzēšanas plaukti, ūdens dejonizators. Augi, kas šeit tiek pavairoti, pēc tam nonāk aklimatizācijā un vēlāk siltumnīcā vai uz lauka.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm