Saturs turpinās pēc reklāmas

Brīdina par vienu no pēdējo gadu stiprākajiem sniegputeņiem; var rasties arī elektrības pārrāvumi

Latviju sasniedzis šīs ziemas pirmais pamatīgais putenis. Vairākos reģionos spēcīga snigšana nerimsies visu turpmāko nakti. Daudzviet sniega kārta līdz rītam varētu pieaugt pat par padsmit centimetriem. Īpaši piesardzīgiem šādos apstākļos jābūt šoferiem, jo ceļi var būt arī neizbraucami.

2021. gada 29. novembrī 20:05

Tuvākajā diennaktī austrumu un centrālajos novados gaidāms viens no pēdējo gadu stiprākajiem sniegputeņiem. Ņemot vērā intensīvo snigšanu, Latvijas centrālajā daļā izsludināts dzeltenais, bet austrumos pat oranžais brīdinājums gan par puteni, gan pamatīgu apledojumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

“Tiks novērots lietus, bet gaisa temperatūra būs mīnusos. Līdz ar to ne tikai ceļu virsmas, kas klasiski apledo, bet arī vadi, koku zari var apledot, tur arī palielinās riski, ka tie var lūzt. Un šā puteņa ietekme ir vairāk prognozējama naktī uz otrdienu un otrdien priekšpusdienā. Tie reģioni ir Sēlija, Latgales dienvidu daļa, varbūt arī Vidzemes paši dienvidu rajoni,” norāda LVĢMC prognožu nodaļas vadītāja Laura Krumiņa.

Sinoptiķi prognozē, ka otrdienas rītā jau visu Latviju, izņemot Kurzemes rietumus, klās pamatīga sniega sega. Valsts centrālajos rajonos un Latgalē, sniega biezums varētu pietuvoties  pat 20 centimetriem, taču stiprā vēja dēļ var veidoties arī dziļākas kupenas.

Autovadītājiem, īpaši Latgalē un Sēlijā, jāņem vērā, ka braukšanas apstākļi nakts laikā un otrdienas rītā var būt apgrūtinoši. Atsevišķi ceļa posmi var būt ne tikai aizputināti, bet sasalstošā lietus dēļ arī ļoti slideni.

Autoceļu uzturētāji uzsver, tuvākajā diennaktī strādās visas pieejamās tehnikas vienības, tomēr tik intensīvas snigšanas laikā, visus ceļus operatīvi notīrīt nav iespējams. Šoferiem tādēļ jābrauc piesardzīgi un jāņem vēra, ka prioritāri tiek tīrītas galvenās šosejas un ceļi ar intensīvu satiksmi.

“Uz citiem ceļiem, kas ir mazākas nozīmes, šī kārta var būt pat 10 centimetri. Un pēc intensīvas snigšanas galvenos autoceļus nepieciešams notīrīt trīs stundu laikā, bet tiem ceļiem, kur ir mazāka satiksme, tiek dotas pat 24 stundas. Līdz ar to ir jārēķinās, ka intensīvās snigšanas laikā būs sniegs, ir jāprot pa to braukt, ir jārēķinās, ka ir ziema un ir jāatkārto savas ziemas braukšanas prasmes,” vērš uzmanību “Latvijas Valsts ceļu” pārstāve Anna Kononova.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Tāpat iedzīvotājiem jāņem vērā, ka Latgales novados uz koku zariem un vadiem gaidāms slapja sniega nogulums. Zariem smagumu neizturot un lūstot, var tikt traucēta arī elektroapgāde.

“Ja ir ļoti spēcīgs putenis, tad novērst bojājumus ir ļoti sarežģīti. Ja ir piesniguši, neizbraucami ceļi, tad bieži nākas gaidīt, kamēr varam piebraukt šīm bojājumu vietām, arī tumšajā laikā lēnāk notiek šo bojājumu novēršanu, bet ziema mums nav pārsteigums, mēs zinām savu darbu, esam esam gatavi un rīkosimies,” saka “Sadales tīkls” tīkla pārvaldības direktors Armands Staltmanis.

Sagaidāms, ka sniega kārta ir uz palikšanu, jo tuvojas arī pamatīgāks sals. Tādēļ šajā laikā uzmanīgiem jābūt arī tiem iedzīvotājiem, kuri mājokļus apsilda, kurinot krāsni.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas