tv3.lv

Braucot pa Bauskas novada ceļiem, skolēnu autobusam krīt ārā logs

Bauskas novads šodien nolēmis pieprasīt Ministru kabinetam izsludināt ārkārtas situāciju. Pašvaldībā uzskata, ka valsts autoceļi ar grants segumu šogad ir katastrofālā stāvoklī.

2017. gada 6. martā 19:57

Bauskas novada Skolas autobus nobrauc apmēram 125 kilometrus dienā, 110 no tiem – pa bedrainiem grants ceļiem.

Foto

Dainis
skolas autobusa vadītājs

Vienā vietā ir tā, ka uzbērta mālaina grants, un tur sēžas autobuss iekšā, tikai pa vienām pēdām var braukt. Man visu apakšu plēš nost.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No rīta un pēcpusdienā tiek atkārtots viens un tas pats maršruts: Griķu pamatskola, Mežgaļu pamatskola, Brunava. Katru sestdienu autobusu vajagot remontēt, stāsta vadītājs. No lielās ikdienas kratīšanās pat priekšējais stikls krītot ārā un tiekot labots katru nedēļu.

Tautā joko: braucot pa tādiem ceļiem pie zobārsta jāpierakstās – plombas krītot ārā. Taču joki mazi. Laikapstākļi šoziem un pavasarī bija grants ceļiem īpaši nelabvēlīgi. Un, kamēr segums slapjš, to greiderēt nevar. Vienīgais, ko var darīt Latvijas Autoceļu uzturētājs – uzbērt grants maisījumu īpaši kritiskajās vietās.

Vilnis Vigulis
LAU Uzturēšanas daļas vadītājs

No inženiertehniskā viedokļa – grants ceļi ir periodiskas lietošanas ceļi. Arī ideālam grants ceļam, ja būs atkušņi, veidosies ūdeņi, lietus periodos, pie intensīvas satiksmes tas tiks bojāts.

Bauskas dome lūdz Ministru kabinetu izsludināt novadā ārkārtējo situāciju grants ceļu sliktā stāvokļa dēļ. Tiek pieprasīts, lai valsts novirza konkrētus līdzekļus vietējo ceļu uzturēšanai. Un nevis visu ceļu, bet to, kuri ir svarīgi.

Piemēram ceļš, kurš no A7 šosejas ved taisni līdz Ērgļiem. Šeit slikta stāvokļa dēļ visu gadu ir ierobežojums – 10 tonnas. Tāpēc viss smagais transports brauc apkārt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā skaidro domē, tos ceļus, kas ir atzīti par svarīgiem, varētu pat noasfaltēt. Bet pārējos – atstāt, kā ir. Gala lēmumu pieņems valdība, bet iedzīvotājiem tikmēr uz vietējiem ceļiem jāpiebremzē.

Uldis
autovadītājs

15 km stundā var pabraukt. Ne ātrāk. Savādāk sit mašīnu kopā un pašam nav iespējams nosēdēt.

Bauskas novada domes pieprasījums nosūtīts Valsts prezidentam, vairākām Saeimas komisijām un arī valdībai, kurai tas būs jāizskata. Līdzīga situācija bija izveidojusies 2012. gadā ar ceļu Vecpiebalgā. Toreiz pašvaldība arī pieprasīja ārkārtas situāciju, bet ar Ministru prezidenta iejaukšanos tika panākts kompromiss un ceļu pakāpeniski saveda kārtībā.

Video: noskaties, kā, zobus klabinādami, autovadītāji brauc Bauskas novadā!

Video: LNT Ziņu sižets

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm