tv3.lv

Brasas tilta pārbūvi sola pabeigt līdz 2023. gada dziesmu svētkiem

Pēc gandrīz divu gadu dīkstāves Rīgas dome beidzot atsākusi Brasas tilta pārbūvi, ko sola pabeigt līdz 2023. gada dziesmu svētkiem, vēsta TV3 Ziņas.

Šo projektu ilgstoši vajājušas dažādas likstas. Sākotnēji remontdarbi tika iepauzēti, jo blakus atklāja senus apbedījumus. Vēlāk noskaidrojās, ka izstrādātais pārbūves projekts nav atbilstoši, jo tiltu vajadzēs pārbūvēt no nulles.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašvaldība sola, ka darbus pabeigs līdz nākamā gada dziesmu svētkiem, taču šis uzdevums nebūšot vienkāršs.

“Brasas tilta pārbūvi un remontdarbu pabeigšanu ļoti gaida rīdzinieki un pilsētas viesi. Ir ticis ieguldīts liels juridisks, tehnisks un institucionāls darbs, lai  atsāktu darbus ar mērķi tos pabeigt 2023.gada vasaras sezonā,” norāda Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks satiksmes un attīstības jautājumos Vilnis Ķirsis.

“Šobrīd ir sākts apjomīgs darbs, lai pat būvniecības nozarē sarežģītos apstākļos līdz 2023.gada Dziesmu un deju svētkiem šis infrastruktūras objekts galvaspilsētā atkal būtu drošs, ērts un pieejams visiem satiksmes dalībniekiem,” uzsver Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītājs Olafs Pulks.

Kopējās tilta pārbūves izmaksas šobrīd tiek lēstas 13 miljonu apmērā, sākotnēji prognozēto 10 miljonu vietā. Izmaksu sadalījumā – 85% no summas ir valsts budžeta līdzekļi, bet atlikušie 15% ir pašvaldības līdzekļi. Brasas tilta pārbūvi veiks piegādātāju apvienību “CP – Rīgas tilti”, kurā apvienojušies AS “Ceļu pārvalde” un SIA “Rīgas tilti”, būvuzraudzību nodrošinās piegādātāju apvienība “KBL&ISL”.

Saskaņā ar plānu paredzēts, ka tramvaja kustība pār tiltu notiks visu būvdarbu laikā. Šādos apstākļos izskanējis solījums sekot līdzi drošības līmenim, tādēļ tiltam nepārtraukti novērtēs drošības un dinamiskās svārstības. Konstatējot bīstamas svārstības, tiltu sabiedriskajam transportam slēgs.

Pērn tika demontēta viena Brasas tilta puse, lai otru varētu turpināt izmantot sabiedriskais transports. Uzsākot Brasas tilta pārbūvi, vispirms izbūvēs demontēto pusi, bet pēc tam demontēs un izbūvēs otru tilta pusi.

Ziņu redaktore
Neizsīkstoša interese par ekonomiskām un politiskām norisēm kā Latvijā, tā pasaulē. Būtiski sekmēt kritisko domāšanu sabiedrībā, lai ikviens informācijas pārbagātībā spētu saglabāt vēsu prātu un lēmumus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm