tv3.lv

Bordāns: Covid‑19 pandēmija veicināja tiesu attīstību un darba efektivitāti

Pēdējie divi gadi ir bijuši izaicinājumiem bagāti un katram prasīja mainīt ierasto darba formu, apgūt jaunus digitālos rīkus un spēt tos efektīvi izmantot, bet šīs grūtības ir tikai veicinājušas kopējo attīstību un darba efektivitāti, šodien Latvijas tiesnešu konferencē uzsvēra tieslietu ministrs Jānis Bordāns (K).

20. maijā 17:20

Savā uzrunā Bordāns pateicās Latvijas tiesnešiem par godprātīgo darbu, pildot amata pienākumus pēc labākās sirdsapziņas. Vienlaikus tieslietu ministrs uzsvēra, ka visiem ir jāturpina attīstīties un pašlaik ir tikai sākts ceļš uz digitālas sabiedrības dzīvi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Arī tiesām, tāpat kā visai sabiedrībai, ir jāiet līdzi laikam, tāpēc jāsāk veidot likumu sistēma digitālajai videi,” uzsver Bordāns.

Novērtējot paveikto, ministrs uzsvēra, ka politiķu un tiesnešu kopējā atbildība sabiedrības priekšā ir radīt un ieviest risinājumus, lai tiesas var efektīvi veikt savas funkcijas arī šādos ārkārtējos apstākļos. Viņš pauž, ka efektīvu tiesu sistēmu raksturo tādi kritēriji kā neatkarība, kvalitāte un saprātīgi lietu izskatīšanas termiņi. Ārvalstu ekspertu novērtējums, piemēram, Eiropas Komisijas pēdējais publiskotais ziņojums par tiesiskumu, attiecībā uz Latviju norāda uz pozitīvām tendencēm visu triju rādītāju attīstībā, īpaši izceļot tieslietu sistēmas digitalizāciju.

Runājot par turpmākajiem izaicinājumiem, politiķis akcentēja vairākus nozīmīgus projektus. Pirmkārt, Tieslietu akadēmijas izveide līdz 2025.gadam, lai veidotu ilgtspējīgu, stabilu un uz izcilību vērsta kvalifikācijas celšanas sistēmu, kas ir būtiska efektīvas tieslietu sistēmas un tiesiskas valsts sastāvdaļa.

Otrkārt, e-lietas projekta otrā kārta, kuras laikā plānoti būtiski papildinājumi elektronisko tiesvedību norisē iesaistīto informācijas sistēmu funkcionalitātēm, gan, protams, darbs pie tiesu efektivitātes jautājumiem, ieskicēja amatpersona.

Bordāns uzsvēra, ka sabiedrības prasība pēc efektīvas, kvalitatīvas un neatkarīgas tiesas vienmēr ir bijusi Tieslietu ministrijas prioritāte.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Attiecībā uz šī gada konferences tēmu par tiesu neatkarību Bordāns sacīja, ka neatkarības garantijas nav meklējamas varas koncentrēšanā vienās rokās un varas pašizolācijā gan no sabiedrības, gan citām valsts varām. Demokrātiskā valstī valsts varas atzari līdzsvaro viens otru, neviens no tiem nav augstāks vai dominējošs pār pārējiem, neviens no tiem nevar pastāvēt izolēti. Tāpēc savstarpējā mijiedarbība, ministra ieskatā, ir attīstības priekšnosacījums, nevis neatkarības ietekmēšana, attiecinot to uz visiem trim valsts varas atzariem.

Šā gada Latvijas tiesnešu konference norisinājās “Splendid Palace”.

Tiesnešu konference ir tiesnešu pašpārvaldes institūcija, ko ne retāk kā reizi gadā sasauc Tieslietu padome. Konferencē piedalās rajonu tiesu, apgabaltiesu un Augstākās tiesas tiesneši. Kā viesi uz konferenci aicināti Tieslietu padomes locekļi, Satversmes tiesas tiesneši, Latvijas tiesneši starptautiskajās tiesās un Goda tiesneši.

Latvijā kopumā ir 541 rajonu, apgabaltiesu un Augstākās tiesas tiesnesis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm