tv3.lv

Biedrība “Peldēt droši”: Sabiedrības izpratne par drošību uz ūdens Latvijā ir pilnīgi nepietiekama

8. jūnijā 14:14

Kā ik gadu, 8. jūnijā tiek atzīmēta starptautiskā okeāna diena, kurā īpašu uzmanību pievērš okeāna un ūdens tīrībai un veselībai. Šajā dienā ir vērts aktualizēt jautājumu par mūsu pašu veselību un drošību uz ūdens, jo diemžēl joprojām ik gadu tiek saņemtas ziņas par lielu skaitu noslīkušo Latvijas ūdenstilpēs.

Kā sarunā ar TV3 raidījumu “900 sekundes” norāda biedrības “Peldēt droši” dibinātāja Zane Gemze, ūdens drošības jautājumu nav iespējams atrisināt ar vienu burvju nūjiņas mājienu – tur ir jābūt ļoti labai sadarbībai starp vairākām institūcijām – gan bērnu, gan pieaugušo, gan valstvīru līmenī. Ņemot vērā, ka nav organizācijas, kas ar ko šādu strādā, šo jautājumu neesot iespējams pavirzīt uz priekšu.

Biedrība gan izveidojusi savas tīmekļa video lekcijas bērniem, kuras pērn noskatījušies 60 000, bet šogad – jau 100 000. Gemze norāda, ka būtu svarīgi to pārnest arī praktiskā līmenī, lai skolēniem būtu iespējams apgūt peldēšanas prasmes baseinos visā Latvijā. Viņa pieļauj – ja mācību iestādēm nav iespējams nodrošināt baseinu, tad šādas apmācības varētu rīkot arī vasarā.

Statistika rāda, ka slīkušo visvairāk ir neoficiālās peldvietās – cilvēki aiz ieraduma dodas tur, kur ir ērtāk, nevis tur, kur viņiem ir droši. “Šeit parādās vēl viens aspekts problēmai, ka vispārējā sabiedrības izpratne par cilvēku drošību uz ūdens Latvijā ir pilnīgi nepietiekama. Lai arī mēs mēģinām stāstīt, nereti cilvēki pavīpsnā, domājot, ka ar viņiem tas nenotiks un tikai tajā brīdī, kad viņi saskaras ar šo nelaimi, viņi saprot, cik viņi ir bijuši neapdomīgi,” norāda biedrības “Peldēt droši” dibinātāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm