“Beidzot, mums ļauts ierasties Savienotajās Valstīs!” Tiesa noraida prasību par Trampa imigrācijas direktīvas atstāšanu spēkā

Tiesa noraidījusi ASV prezidenta Donalda Trampa apelācijas prasību, kas pieprasa atstāt spēkā viņa direktīvu par ieceļošanas ierobežojumiem no septiņām musulmaņu valstīm.

2017. gada 5. februārī 19:09

Šis Trampa administrācijas dekrēts bija spēkā nedēļu, taču piedzīvoja iespaidīgu kritiku, līdz piektdien Vašingtonas štata federālais tiesnesis Džeimss Robarts bloķēja Trampa rīkojumu, apšaubot tā atbilstību valsts konstitūcijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vakar ASV Tieslietu departaments iesniedza apelāciju, taču tā tika noraidīta. Tas nozīmē, ka Trampa administrācijai līdz pirmdienas pēcpusdienai jāatrod jauni argumenti, kāpēc direktīva būtu jāatstāj spēkā. Taču šobrīd valstu pilsoņiem, kuriem ar direktīvu ASV robežas bija slēgtas, tagad ir atjaunotas tiesības iekļūt Savienotajās valstīs.

Fuads Šarefs, Irākas pilsonis

Mēs esam ļoti priecīgi. Beidzot mums ir ļauts ierasties Savienotajās Valstīs! Pavadījām ilgu laiku Kairas lidostā, mums neļāva kāpt reisā uz Kenedija lidostu.

Tiesa pieprasījusi abām pusēm iesniegt paskaidrojumus – Trampam, kā tieši viņa aizliegums dod lielāku drošību ASV iedzīvotājiem un Sietlas tiesnesim – kādā ziņā Trampa rīkojums ir antikonstitucionāls.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm