Baznīca un Rīgas dome lauž šķēpus par īpašumu

Ministru kabinetā aktualizēts jautājums par Rīgas Svētā Pētera baznīcas juridisko statusu un piederību, jo patlaban tā ilgstoši ir ēka, kura nepieder nevienam. 1992. gadā pieņemtais Augstākās padomes lēmums noteica, ka īpaši nozīmīgiem kultūras pieminekļiem – Doma baznīcai un Sv. Pētera baznīcai – statuss jānosaka ar atsevišķiem likumiem.

2017. gada 27. februārī 20:01

Par Doma baznīcu tāds tika pieņemts 2005. gadā, tikmēr Pētera baznīcai īpašnieks nav noteikts joprojām. Šodien Ministru kabineta komitejā pēc Tieslietu ministrijas iniciatīvas skatīja jautājumu par Pētera baznīcas īpašumtiesībām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jekaterina Macuka

Jekaterina Macuka

TM Nozaru politikas departamenta direktore

Šī ēka – Svētā Pētera baznīca – jau pirmskara laikā bija piederējusi vācu evaņģēliski luteriskai baznīcai, kura visus savus īpašumus bija nodevusi Latvijas Evaņģēliski luteriskai baznīcai, līdz ar to ir loģiski, ka arī šobrīd, ņemot vērā, ka Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīca pastāv, viņa pārņem šo ēku kā kulta ēku, kā baznīcu.

Tikmēr Rīgas pašvaldība, kuras struktūrvienība līdz šim pārvaldījusi ēkā notiekošo un rīkojusi pasākumus, izstādes un koncertus, nepiekrīt ēku nodot Evaņģēliski luteriskās baznīcas pārziņā, jo tai jāpilda arī kultūras pieminekļa funkcijas, kuras tagadējo pārvaldnieku ieskatā baznīca varētu ierobežot.

Video: LNT Ziņu sižets

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm