Bartaševičs cenšas attaisnot Rēzeknes “okupekļa” eksistenci; deputāte uzsver, ka viņa viedoklis nepārstāv vairākumu

Pieminekļa Rēzeknes atbrīvotājiem – tā dēvētā “Aļošas” demontāža trešdien aizritējusi bez būtiskiem starpgadījumiem un galveno statuju atdos Okupācijas muzejam. Lai gan notiekošo rīta pusē vēroja vairāki desmiti cilvēku, lielu provokāciju nav bijis un policijai nevienu nav nācies aizturēt.

Rēzeknes atbrīvotājiem jeb tā dēvētā “Aļošas” pieminekļa demontāža šorīt sākās ap plkst. 5.00. Daudzi rēzeknieši par pieminekļa novākšanu uzzināja vien dodoties uz darbu, bet par spīti tam notiekošo rīta stundā vēroja vairāki desmiti cilvēku.

Ar pilsētas mēru TV3 Ziņām sazināties neizdevās, taču viņš sociālajos tīklos bija publicējis video krievu valodā, paužot viedokli, ka monumenta demontāža būšot varas uzspiests vandalisms: “Pēdējā laikā Latvijā dzīvojošie krievi tiek pakļauti milzīgam spiedienam tikai tāpēc, ka viņi ir krievi. Kāds iesaka mums runāt klusāk dzimtajā valodā, kāds sola mūs nosūtīt uz rezervātiem tikai tāpēc, ka ar ziediem rokās pieminām savus kritušos, bet fašismu uzvarējušos tuviniekus.”

Bartaševičs pauda, ka krievi kā tauta nav vainīgi pie kara Ukrainā un pieminekļu aizvākšana šķeļ sabiedrību. Domes vadītājs līdz pēdējam esot cerējis, ka “Aļošu” izdosies paglābt, taču cerības izrādījās veltīgas – īsi pēc plkst. 8.00 galvenā statuja postamentu atstāja. Zīmīgi – ceļamkrāns nosaukums bija “Latvija”.

“Es teiktu, ka liela sabiedrības daļa priecājas un ir laimīgi, ka tas ir beidzot noticis. Un tad, protams, ir daļa, kurai tas ir sāpīgs moments, jo viņi ir apjukuši un arī ietekmēti, jo mums ir atsevišķi politiķi, kas par to parūpējas, kas nav pietiekami drosmīgi, lai skaidrotu, ko šie pieminekļi patiesībā nozīmē Latvijai,” pauž jaunievēlētā Saeimas deputāte Leila Rasima.

Viņa ir no Rēzeknes un neslēpj – lai gan daudziem šis piemineklis tiešām bijusi piemiņas vieta, tikpat bieži tas izmantots propagandai, sevišķi 9. maijā. Bartaševiča viedoklis pavisam noteikti nepārstāvot vairuma pilsētnieku uzskatus.

“Man grūti skatīties uz šādiem video, jo man šķiet, ka tā ir sabiedrības sanaidošana un bez emocijām to nav iespējams skatīties – kā tur mēģina tādas puspatiesības un kaut kādu propagandu izplatīt, melus, sagroza, daļu vienkārši ignorē Latvijas vēstures un to, kas notiek Ukrainā,” saka Rasima.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atšķirībā no Daugavpils “Aļošas” demontāža aizritējusi samērā mierīgi, policija nav aizturējusi nevienu provokatoru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm