tv3.lv

Baltkrievijas tirgus Latvijas piensaimniekiem nespēs kompensēt zaudējumus

Krievijas sankciju skartie piensaimnieki savu produkciju varētu pārdot Baltkrievijā. Kaut arī Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs vizītes laikā Minskā saņēmis apliecinājumu tam, ka Latvijas produkcija kaimiņvalstī tiek gaidīta, piedāvājums uzņēmējiem varētu būt arī ne visai izdevīgs.

2014. gada 2. septembrī 20:39

Latvijas piena produktiem Baltkrievijas veikalu plauktos “zaļā gaisma” dota augstā līmenī, tomēr patlaban nav skaidrības, cik izdevīgi tas varētu būt mūsu ražotājiem. Zemkopības ministrs telefonintervijā no Minskas LNT Ziņām uzsvēra, ka cenas jautājums ir pašu uzņēmēju rokās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai piena iepirkuma cena būtu izdevīga, tai jābūt lielākai par pašizmaksu – 25 centiem par litru. Bažas ir ne tikai par Baltkrievijas tirgus izdevīgumu, bet arī drošību. Pēc Krievijas sankcijām pret Eiropas pārtikas piegādātājiem Baltkrievija sākusi aktīvāk nodarboties ar reeksportu, proti, no Eiropas pirktie produkti Baltkrievijā tiek minimāli apstrādāti un tālāk sūtīti jau uz Krievijas tirgu kā baltkrievu prece. Tas ļauj Eiropas uzņēmējiem apiet Putina režīma sankcijas. Maskava jau paudusi neapmierinātību ar šādu Minskas rīcību. Latvijas zemkopības ministrs gan ir pārliecināts, ka baltkrievi negrasās mānīties.

Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks uzsver, ka par konkrētu baltkrievu piena iepirkuma cenu vēl pāragri runāt. Viņš sliecas domāt, ka Latvijas uzņēmējiem izdevīgāk būtu baltkrieviem piedāvāt piena produktus ar vidēju un augstu pievienoto vērtību. Taujāts, cik droši uzņēmumi var justies tirgū, kuru kopā ar Krieviju un Kazahstānu saista muitas savienība, Šolks nelolo ilūzijas.

Visticamāk, Baltkrievijas tirgus Latvijas piensaimniekiem nespēs kompensēt zaudējumus, ko viņiem varētu nest Maskavas sankcijas. Zemkopības ministrija lielas cerības liek uz plašo Ķīnas tirgu. Jau septembra pirmajās nedēļās ķīnieši varētu reģistrēt pirmos mūsu uzņēmumus piena produktu piegādei.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm