”BalticTaxi” šoferi norāda uz drošības riskiem, jo konkurenti izmanto iebiedēšanas metodes

Šonedēļ plašu rezonansi guvušais video, kurā “BalticTaxi” šoferi uz konfliktu izaicina kāds cits taksometra vadītājs, aktualizējis atkal jautājumu par skarbajām attiecībām biznesā.

2017. gada 4. februārī 20:11

“BalticTaxi” vadītājs bija novietojis auto publiskā taksometru stāvlaukumā, bet tika doti mājieni, ka šī vieta domāta tikai izredzētām kompānijām. Rīgas domes amatpersonas skaidrojas, ka centušās darīt visu, lai negodīgās metodes izskaustu, taču biznesā iesaistītie vērtē – situācija būtiski neuzlabojas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Video redzamais taksometru vadītājs lika noprast, ka esot kādi maksājumi, kas konkrētām taksometru kompānijām nodrošinot ekskluzīvas tiesības atrasties šajos publiskajos stāvlaukumos. Taču patiesībā te rindas kārtībā var atrasties ikvienas kompānijas taksometrs. Un tas liek uzdot jautājumu, vai ir kādi slepeni maksājumi un slepeni rindas kontrolētāji?

Pirmdienas naktī incidentā iesaistītais “BalticTaxi” šoferis atzīst, ka daļa konkurējošo takšu Vecrīgā diezgan bieži izmanto klaji agresīvas un pat dzīvību apdraudošas metodes.

Zināmākās taksometru kompānijas, kā piemēram, “BalticTaxi” cenšas izvairīties no apzinātas gaidīšanas Vecrīgas takšu stāvlaukumos.

“BalticTaxi”, kas ar dažādiem likumdošanas priekšlikumiem centušies sakārtot taksometru tirgu, vairākkārt kļuvuši par upuriem. Pirms gada nodedzinātas pilnīgi jaunas sešas automašīnas, sadurts pussimts riepu, tāpat fiziski ietekmēti šoferi.

Vienā no gadījumiem “BalticTaxi” vadītājs tika ievilināts slazdā un piekauts ar beisbola nūju.

Lai arī Rīgas domes Satiksmes departaments ir centies mazināt spriedzi taksometru biznesā, nosakot 300 eiro gada maksu par iebraukšanu Vecrīgā, tomēr “BalticTaxi” vērtē – ir noticis pretējais.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas domes Satiksmes departamentam neesot pietiekamu pierādījumu par kādām slepenām vienošanām taksometru biznesā cīņā par labākajām stāvēšanas vietām, lai varētu sekot kāda rīcība.

Rīgas pašvaldības policiju ne tik daudz uztrauc takšu savstarpējā konkurence, cik negodīga rīcība pret pasažieriem un nodokļu nomaksu. Pērn pašvaldības policija piemērojusi administratīvo naudas sodu 1200 taksometru vadītājiem.

Satiksmes departamenta kontroles dienests pērn anulējis licenču kartītes 125 taksometru vadītājiem, taču biznesā iesaistītie vērtē – tas nav nekāds sods un blēžus nepārmāca, jo turpina darbu nu jau zem cita uzņēmuma nosaukuma.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm