Balstvakcināciju pret Covid‑19 Latvijā veikuši 3% iedzīvotāju

Līdz šim balstvakcināciju pret Covid-19 Latvijā veikuši aptuveni 56 000 cilvēku jeb 3% no visiem valsts iedzīvotājiem, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

2021. gada 26. novembrī 7:38

Balstvakcinācijas pret Covid-19 apjoms Latvijā pēdējās dienās veido aptuveni trešdaļu no dienā sapotētā, būtiski apsteidzot vakcinēšanās aktivitāti ar pirmo poti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ceturtdien potes pret Covid-19 saņēmušas vismaz 8992 personas, tostarp pirmo poti – 1276 cilvēki, bet vakcinēšanas procesu pabeidza 4558 cilvēki, tostarp 704 cilvēki sapotēti ar “Johnson&Johnson” vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva, liecina NVD dati. Imunizācijas valsts padome gan arī pēc potēšanās ar “Johnson&Johnson” vakcīnu iesaka saņemt otru poti no “Pfizer” vai “Moderna”.

Savukārt potēšanas apjoms ar trešo devu vakar veidoja trešdaļu no visa pošu skaita – vakar 2958 cilvēki saņēma Covid-19 potes papildu devu imunitātes nostiprināšanai. Kopumā pirmajās četrās nedēļas dienās Latvijā sapotēti aptuveni 42 000 cilvēki, ap 7000 no kuriem saņēma pirmās potes, ap 23 000 pabeidza vakcināciju, bet ap 12 000 saņēma trešo poti. Pēdējās nedēļās arvien samazinās pirmo pošu saņēmēju skaits, un eksperti iepriekš norādījuši, ka šāda tendence signalizē par vakcinēšanās aktivitātes sarukumu.

Visi minētie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi. Vakcināciju vakar veikušas 342 iestādes, bet visvairāk sapotēja “Veselības centru apvienība”.

Kopumā pirmajās četrās darbadienās šonedēļ vidēji vakcinēti ap 10 500 cilvēki dienā, kas ir vairāk nekā pagājušajā nedēļā, kad vidēji savakcinēja ap 7200 cilvēkus dienā, taču tad bija daudz brīvdienu, kad vakcinācijas temps vienmēr ir zemāks. Tomēr šīs nedēļas aktivitāte nedaudz atpaliek no vakcinācijas tempa oktobrī un novembra sākumā, kad pret Covid-19 sapotēto skaits svārstījās vidēji ap 12 000 cilvēku dienā.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmis ap miljons cilvēku jeb ap 53,1% no visiem valsts iedzīvotājiem. No tiem otro devu saņēmuši ap 903 000 iedzīvotāju, bet vēl ap 265 000 cilvēku ir saņēmuši “Johnson&Johnson” potes, kam atbilstoši valstī spēkā esošajam regulējumam nepieciešama tikai viena deva, līdz ar to vakcinācijas procesu pabeigušo kopskaits sasniedzis 1,17 miljonus jeb 62% no visiem valsts iedzīvotājiem. Rēķinot pirmās potes un “Johnson&Johnson” vakcīnas saņēmēju kopskaitu, tas šajās dienās sasniedzis aptuveni 1,26 miljonus cilvēku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt ar “trešo devu” līdz šim Latvijā vakcinēti ap 56 000 cilvēku jeb 3% iedzīvotāju. Atbilstoši medicīnas speciālistu ieteikumiem, “trešo vakcīnas devu” sākotnēji sāka potēt cilvēkiem ar ļoti novājinātu imunitāti, vecāka gada gājuma cilvēkiem un medicīnas darbiniekiem, kas strādā ciešā kontaktā ar Covid-19 pacientiem, bet kopš novembra valdības lēmumi dod iespēju potēties plašākam cilvēku lokam.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 – “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca” un “Johnson&Johnson” jeb “Janssen”, taču “AstraZeneca” vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto. 2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās 2021.gada marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no 12 gadu vecuma.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm