Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Auduma sejas masku valkāšanas aizliegums, senioru vakcinācija, Krievijas agresija – ko vēl lēma valdība?

“Tikai katram individuāli uzņemoties atbildību, varēsim kopā izvairīties no jauniem, nevēlamiem vai nevajadzīgiem ierobežojumiem,” šodien, 11. janvārī, pēc Ministru kabineta sēdes sacīja premjers Krišjānis Kariņš (JV).

11. janvārī 17:20

Valdība otrdien, 11. janvārī, lēma, ka turpmāk auduma sejas masku valkāšana vairs nebūs atļauta. Turpmāk cilvēkiem būs jālieto FFP2 respirators vai medicīniskās maskas. Tāpat valdībā vēlreiz uzsvērta nepieciešamība vakcinēties pret Covid-19.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Auduma sejas maskām “NĒ!”

Covid-19 omikrona variants jau ir nonācis Latvijā, un saslimstība ar jauno paveidu turpina pieaugt, bet pagaidām netiek plānota jaunu ierobežojumu ieviešana. Lai no tiem izvairītos, sabiedrība tiek aicināta saņemt gan pirmreizējo vakcīnu, gan balstvakcīnu, tāpat turpmāk būs jāvalkā FFP2 respiratori vai medicīniskās sejas maskas. Premjerministrs aicina sabiedrību pēc iespējas biežāk veikt antigēna jeb ātros Covid-19 testus.

Mēs varam sevi aizsargāt individuāli, līdz ar to arī kolektīvi no omikrona viļņa,” norāda Kariņš.

Jau ziņots, valdība nolēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt Aizsardzības ministrijai ne vairāk kā 3 027 993 eiro, lai segtu izdevumus par antigēna testu vienību iegādi.

Piespiedu senioru vakcinācija?

Iepriekš izskanējušas ziņas, ka valdībā noris diskusijas noteikt par pienākumu senioriem vakcinēties pret Covid-19. Premjers norādīja, ka joprojām par šo jautājumu noris diskusijas.

Ja politiskā līmenī nevarēs vienoties par sankcijām, kas draudētu cilvēkiem, kas izvēlēsies neveikt vakcināciju pret Covid-19, nebūs jēgas noteikt prasību par tās obligātu veikšanu vecuma grupā virs 60 gadiem, otrdien pēc valdības sēdes sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš skaidroja, ka, pēc viņam pieejamās informācijas, Operatīvās vadības grupas līmenī turpinās diskusija par šo tēmu, tomēr publiski jau izskanējuši dažādi viedokļi, tai skaitā arī no politiķiem, ka ne visi atbalsta ideju, ka šāda prasība būtu ieviešama.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašvaldībām ir jārod iespēja palīdzēt saviem iedzīvotājiem ar siltumapgādi

Atsevišķām pašvaldībām, kas ir noslēgušas neveiksmīgus līgumus par siltumapgādi uz šo sezonu, ir jārod iespēja palīdzēt saviem iedzīvotājiem, otrdien pēc valdības sēdes pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Premjers norādīja, ka šīm pašvaldībām pašām būtu jārod atbalsts saviem iedzīvotājiem, īpaši senioriem, ņemot vērā, ka tas ir bijis pašas pašvaldības lēmums, kas izraisījis šo situāciju.

“Neviena no šīm pašvaldībām ar valdību, protams, nekonsultējās par to, uz kādiem noteikumiem noslēgt šo līgumu, un tagad izrādās, ka tie, kuri ir neveiksmīgi noslēguši līgumu, viņu iedzīvotāji, protams, cieš,” sacīja Kariņš.

Uzmanības centrā ārējie drošības apstākļi

Tāpat šonedēļ uzmanības centrā ir starptautiskā drošības situācija. Premjers norādīja, ka ārējie apstākļi kļūst arvien sarežģītāki, bet tajā pašā laikā sadarbība ar partneriem kļūst spēcīgāka.

Viņš nosauca divus virzienus, kuriem tuvākajā nākotnē tiks likts uzsvars. Tā ir sadarbības stiprināšana ar Eiropas Savienības un NATO dalībvalstīm, stiprinot gan kopējo, gan Latvijas drošību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma