Atvērta pieteikšanās lielākajai Latvijas regatei – organizatori cer sasniegt rekordlielu burātāju skaitu

Sākusies pieteikšanās Rīgas jūras līča regatei “Gulf of Riga Regatta” (GoRR). Organizatori vēlas pārsniegt līdzšinējo Latvijas jūras burāšanas sacensību dalībnieku skaitu un sagaida ap 50 komandām no sešām Baltijas jūras reģiona valstīm.

2019. gada 27. martā 11:06

Šogad sacensību organizatori vēlas panākt jūras burāšanas sporta renesansi Latvijā, kuras mērķis – pievērst burātāju uzmanību arī jūras ekoloģijas problēmām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sacensībās vienlaikus notiks arī 2019. gada Latvijas Atklātās jūras burāšanas čempiona titula un Livonijas kausa izcīņa. Norise paredzēta Rīgas jūras līcī pēc Līgosvētkiem, no 25. līdz 29. jūnijam. Regate notiks piecos posmos, sacensību flotei piestājot divās Latvijas ostās – Rojā un Kuivižos, kā arī trīs Igaunijas ostās – Montu un Kuresārē Sāmsalā un Roņu salā. Organizatori ir iecerējuši iedibināt jaunu tradīciju – pirmo reizi tiks pasniegts katras ieskaites grupas uzvarētājiem Livonijas kauss, kas simbolizēs jūras burāšanas sporta tradīciju atdzimšanu.

“Šogad vēlamies organizēt vērienīgākās jūras burāšanas sacensības Latvijā, piedaloties arī burātājiem no citām Baltijas jūras reģiona valstīm,” skaidro galvenais GoRR organizators un Latvijas zēģelētāju savienības (LZS) valdes loceklis Valters Romans. Viņš norāda, ka neilgā laikā, kopš atvērta pieteikšanās, jau ir saņemti pieteikumi ne tikai no Latvijas, bet arī no Igaunijas un Lietuvas komandām. Sacensību organizatori vēlas uzstādīt Latvijas jūras burāšanas sporta rekordu dalībnieku skaita ziņā un sekmēt turpmāku šā sporta attīstību nacionālā līmenī.

“Raugoties uz kaimiņvalstu kolēģu organizētajām regatēm, redzam, ka burāšanas amatieru sports ir ļoti augstā līmenī. Vēlamies celt jūras burāšanas latiņu arī pašmājās, lai varam cienīgi konkurēt ar citām spēcīgām regatēm, kas notiek tepat Rīgas līcī,” norāda V. Romans, paskaidrojot, ka jūras burāšana ir viens no sporta veidiem, kas organizatoru ieskatā netiek pienācīgi veicināts. “Mums ir teju 500 km gara
jūras robeža, atliek vien burāt,” tā V. Romans.

LZS valdes loceklis arī uzsver, attīstot jūras burāšanas sportu, jaunajiem burātājiem tiks nodrošināta iespēja iegūt profesionālu pieredzi pašmājās. “Kvalitatīvi noorganizētas un starptautiski apmeklētas regates ir nosacījums, kā veicināt jaunākās burātāju paaudzes interesi un iesaisti tieši jūras burāšanā. Esmu drošs, attīstot šādas sacensības, mūsu jaunieši nākotnē varēs sastādīt cienījamu konkurenci profesionāliem burātājiem pasaulē, kā to jau šobrīd dara lietuvieši un igauņi” nosaka V. Romans.

Burāšanas sacensības vienlaikus ir veids, kā pievērst reģiona burātāju uzmanību vides aizsardzības jautājumiem un veicināt izpratni par Baltijas jūras un Rīgas jūras līča ekoloģijas problēmām. Lai to sekmētu, sacensību veidotāji sadarbosies ar Latvijas Hidroekoloģijas institūtu un nevalstiskām organizācijām. Kopīgi tiks veidots izglītojošs saturs par piesārņojuma mazināšanas iespējām, ko katrs var sekmēt, vien pamainot ikdienas ieradumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

GoRR organizators skaidro, ka, attīstot burāšanas kultūru un pilnveidojot infrastruktūru ostās, ir iespējams veicināt jūras burāšanas tūrisma attīstību, kur Latvijai salīdzinājumā ar pārējām Baltijas valstīm un Skandināviju vēl arvien ir liels neizmantots potenciāls.

Regates rīkotāji ir brīvprātīga GoRR organizatoru kolēģija, kas sadarbojas ar Latvijas Zēģelētāju savienību un Sāmsalas jūras burāšanas asociāciju (Saaremaa Merispordi Selts). Papildu informācija par “Gulf of Riga Regatta” sacensībām pieejama regates oficiālajā mājaslapā  www.gulfofrigaregatta.eu un “Facebook” sociālajā kontā: https://www.facebook.com/gulfregatta

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm