tv3.lv

Atkritumu šķirotāji nāk palīgā ziedojumu vākšanā Ukrainas bēgļiem

Cilvēkus aicina palīdzēt Ukrainas kara bēgļiem, ziedojot apģērbu. Jo gadalaiki ir mainījušies. Liela daļa bēgļu prom no mājām devās ziemas apģērbā, bez lieliem krājumiem citu drēbju. Ir daudz atsaucīgu ziedotāju, taču gadās arī tādi, kuri uzskata, ka ir korekti ziedot drēbes, kas faktiski būtu izmetamas miskastē, tālab aktīvisti aicina ziedot korektāk, vēsta TV3 Ziņas.

Kopš kara sākuma Ventspils iela kļuvusi par centrālo palīdzības punktu, kur ziedojumu saiņus pieņem, šķiro un nodod tālāk ukraiņiem.

Biedrība “Tavi draugi” stāsta, ka sākumā lielā apjoma dēļ nav bijis laika kratīt ar pirkstu visiem, kuri punktu izmantoja kā bezmaksas izgāztuvi. Īpaši kauns bijis Ukrainas brīvprātīgo priekšā, kuri nākuši palīgā šķirot un redzējuši to, ko vietējie nodevuši it kā palīdzībai. Tomēr atteikt nevienam, kurš saini atnesis, neesot ļāvusi sirdsapziņa.

Beāte Bēvalde
biedrības “Tavi draugi” pārstāve

“Bija pat brīdis, ka plkst. 2.00 naktī kāds pieklauvē pie durvīm un atved ziedojumu, un jau tad sapratām, ka vajag diennakts dežurantu, kas šos ziedojumus spēj pieņemt.”

Tagad tādi “diennakts dežuranti” ir, un tie jau darbojas visā Latvijā.

Karte ar konteineriem tekstila nodošanai atrodama šeit.

Sarkanie konteineri jau labi pazīstami, bet līdz šim vairāk saistījušies ar ārā metamu, novalkātu apģērbu un mājas tekstilu. Mazāk zināms, ka arī šo kastu saturs nonāk uz šķirošanas galda, un labākais tiek ziedots. Tagad arī Ukrainai.

“Šis mums ir viena no mazajām uzvarām šo 85 dienu laikā,” norāda Bēvalde.

Jānis Aizbalts
“Eco Baltia vide” valdes priekšsēdētājs

“Jau patlaban šis viss nonāk Tukuma šķirotavā. Nāk pasūtījumi no bērnunamiem un senioru namiem. Būs saraksts arī Ukrainas bēgļiem. Nav nekas jauns, aicinām šķirot un izmantot šo iespēju.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dot bāreņiem vai ukraiņiem – šādas smagas izvēles nebūšot, jo pietikšot visiem. Pagājušajā gadā savākti vairāk nekā 1000 tonnu tekstila, šogad būšot jau 2000.

Labdarības organizācijām, īpaši reģionos, vien jāsūta vajadzīgo lietu saraksti, un pretī saņems jau pārbaudītas, derīgas lietas. Nebūs pašiem jāmeklē cilvēki un jālauza galva, kur saziedoto glabāt un kā tikt vaļā no draņķiem.

“Ir reizēm grūti nodalīt, kas kuram ir atkritumi. Mēs atgādinām – lūdzu, nesiet! Tīru, lietotu, bet vēl lietojamu. Gultas veļa, segas, spilveni, un aicināti padomāt, ko ieliekam konteineros,” aicina “Latvijas Zaļā punkta” direktors.

Citiem vārdiem – nedod otram to, ko nevilktu vai nelietotu pats.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm