Atklāti pirmie divi katastrofu pārvaldības centri

Šodien Priekulē un Iecavā atklāti pirmie divi katastrofu pārvaldības centri, kuri ir Iekšlietu ministrijas iecere, kā zem viena jumta, ērtākos un modernākos apstākļos izvietot uzreiz vairāku operatīvo dienestu mājvietas reģionos. Tuvāko gadu laikā šādu centru skaits varētu pārsniegt 30, vēsta TV3 Ziņas.

Atklājot Iecavas katastrofu pārvaldības centru, sanākušajiem glābējiem sejā smaids. Līdzšinējais depo bija morāli un tehniski novecojis. Taču tagad darba vide ir moderna un mūsdienu prasībām atbilstoša.

Aleksandrs Ivanovs
VUGD Iecavas posteņa komandieris

“Visu izstaigājām, viss ir ērts, foršs, man trūkst vārdu. Un galvenais, ka pašam būs vieglāk strādāt.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Telpas, lai gan vēl ne līdz galam iekārtotas, ir pielāgotas abu dienestu – kā policijas, tā VUGD vajadzībām -, te ir plaša garāža, noliktava, vieta, kur glābējiem žāvēt apģērbu, ne tikai darba, bet arī mācību telpas.

Plašās un modernās telpas paredzētas ne tikai operatīvajam darbam, te padomāts arī par darbinieku labsajūtu. Iekārtotas vairākas atpūtas telpas, ir pilnībā aprīkota virtuve, kuru varēs izmantot gan glābēji, gan policijas darbinieki.

Armands Ruks
Valsts policijas priekšnieks

“Tas ir ļoti būtiski iekšlietām, ka stiprinām dienestus, attiecīgi amatpersonām ir iespēja ikdienā strādāt motivējošā darba vidē. Smaidīgāks glābējs, smaidīgāks policists, smaidīgāka arī sabiedrība. Labāk izdarīts darbs.”

Savukārt VUGD priekšnieks norāda – jaunās telpas ļaus operatīvāk reaģēt uz izsaukumiem, jo šobrīd ir pat tādi depo, kuros bez spoguļu nolocīšanas nav iespējams ar glābēju auto izbraukt no garāžas. Tāpat dienestā cer, ka modernā darba vide ļaus ugunsdzēsēja profesijai piesaistīt jaunus kadrus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mārtiņš Baltmanis
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks

“Es domāju, ka tas ir viens no aspektiem, ko cilvēks vienmēr izvērtēs, uzsākot dienesta gaidas, kāda ir tā vide, ergonomiska, pievilcīga un kārtīga – tāda, lai mēs varētu īstenot savus uzdevumus gan gaidīšanas režīmā, gan dodoties uz izsaukumiem.”

Iecavas katastrofu pārvaldības centrs, tāpat kā šodien atklātais Priekulē, izmaksāja ap 1,8 miljoniem eiro. Abas ēkas ir energoefektīvas, tādēļ, salīdzinot ar vecajiem depo, turpmākos gadus to uzturēšana valstij izmaksās mazāk.

Ramona Innusa
Nodrošinājuma valsts aģentūras direktore

“Izstrādājot šos tipveida projektus, visi ir energoefektīvi, ar saules paneļiem uz jumta, siltumsūkņiem, ar noteiktiem paneļu risinājumiem, lai tās būtu energoefektīvas un arī uzturēšanas izmaksātu mazāk nekā šobrīd esošās.”

Tuvāko mēnešu laikā noslēgsies vēl sešu līdzīgu katastrofu pārvaldības centru būvniecība. Iekšlietu ministrijai gan plāni ir plašāki – jau uzsākts iepirkums vēl septiņu centru būvniecībai, bet tuvāko četru gadu laikā šādu modernu kompleksu skaitam būtu jāpārsniedz jau 30.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm