tv3.lv

Atjaunota robežkontrole uz Latvijas – Igaunijas robežas

Iedzīvotāji jau bija pieraduši, ka ceļojot Eiropas Savienības iekšienē, robežas tiek šķērsotas bez dokumentu pārbaudes. Kopš vakardienas, ASV prezidenta Baraka Obamas vizītes dēļ, uz Latvijas – Igaunijas robežas, uz laiku atjaunota robežkontrole. Visas personas, kuras ieceļo Igaunijā tiek pārbaudītas.

2014. gada 1. septembrī 20:11

Līdz šim, Ainažu robežkontroles punktā ceļā no Rīgas uz Tallinu, varēja šķērsot neapstājoties. Tagad situācija mainījusies – tiek apturētas visas automašīnas un pārbaudīti dokumenti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai ASV prezidenta Baraka Obamas vizītes laikā garantētu sabiedrisko kārtību un nacionālo drošību, Igaunija, līdz 4-jam septembrim atjaunojusi robežkontroli uz Eiropas Savienības iekšējās robežas. LNT ziņas novēroja, ka kontrole norit raiti un rindas neveidojas. Ceļotāji no Latvijas atzīst, ka par izmaiņām dzirdējuši, taču gadās arī situācijas, kad automašīnas tehniskā pase vai apdrošināšana ir aizmirsusies mājās.

Pārbaudi veic Igaunijas policija un robežsargi. Latvijas robežsardze strādā ikdienas režīmā un veic patrulēšanu pierobežas zonā.

Līdz 4 septembrim Igaunijas robežu būs atļauts šķērsot Veclaicenes, Apes, Valkas, Rūjienas, Omuļu un Ainažu robežkontroles punktos. Ieceļošanai Igaunijā ir slēgti mazie ceļi, tur dežurē imigrācijas dienesta patruļas. Personu dokumenti tiek pārbaudīti arī ieceļojot Igaunijā ar dzelzceļu, gaisa satiksmi un ūdens transportu. ASV prezidents Igaunijā ieradīsies 3.septembrī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm