tv3.lv

Asociācija: Apsardzes darbiniekiem pirmā diena, kopš ir spēkā jaunās prasības par maskām, pagājusi mierīgi

26. janvārī 9:30

Apsardzes darbiniekiem pirmā diena, kopš spēkā stājušās jaunās prasības par maskām, pagājusi mierīgi, bez īpašiem pārpratumiem, intervijā “900 sekundēm” pauda Drošības nozares kompāniju asociācijas valdes priekšsēdētājs Arnis Vērzemnieks.

Lasi vēl: Sabiedriskās vietās auduma maskas vairs nederēs – viss, kas jāzina par jauno kārtību

Viņš teica, ka sabiedrība ir informēta par jaunajām prasībām. Lai gan ir cilvēki, kas nāk uz tirdzniecības centriem ar auduma maskām, virkne tirdzniecības centru sākuma periodā ir parūpējusies par vienreizējām medicīniskajām maskām, kuras izsniedz nomaiņai, lai cilvēki varētu tikt iekšā tirdzniecības centrā arī tad, ja nav līdzi pareizā.

“Mūsu darbinieki ir apmācīti, notikušas pārrunas par to, kā atpazīt maskas, kā rīkoties. Darbinieki ir gatavi šiem kārtējiem ierobežojumiem,” sacīja Vērzemnieks, aicinot arī sabiedrību būt saprotošiem arī pret apsargiem, kuri kopējas sabiedrības drošības dēļ tikai uzrauga ierobežojumu īstenošanu, nevis tos ievieš.

Komentējot situāciju kopumā līdz šim, viņš norāda, ka ir cilvēki, kas nāk pie apsargiem un izrāda savu neapmierinātību par ierobežojumiem, jo kopējais saspīlējums sabiedrībā ir samērā liels ilgstošās pandēmijas dēļ un nervozitāte sabiedrībā ir augsta. Apsargs kādās situācijās patrāpās priekšā kā cilvēks, uz kuru izgāzt savas dusmas. Taču ir arī apzināti provokatori, kas nāk pastrīdēties, meklēt kašķi, skatīties un filmēt, kā tiek garām apsardzei. Šīs akcijas tiek īstenotas arī politisku mērķu labad.

Viņš uzsvēra, ka apsargi tāpat kā vairāku citu kritiski svarīgo nozaru pārstāvji pandēmijā ir nonākuši “frontes” pirmajā rindā, tāpēc nozare vēlētos redzēt valstisku rīcības plānu saslimstības strauja pieauguma gadījumā, sākot trūkt darbaspēkam. Nozare būtu pateicīga, ja valsts apsargus nodrošinātu ar maskām un Covid-19 paštestiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm