tv3.lv

Askolds Kļaviņš: Rīgas osta piesārņojuma ziņā mēdz grēkot

Iepriekš tika ziņots, ka Eiropas Komisija (EK) brīdinājusi Latviju par augsto gaisa piesārņojumu Rīgā. Pieļaujamā putekļu koncentrācija Rīgas centrā nereti četrkārt pārsniegusi normu. Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes direktora vietnieks Askolds Kļaviņš norāda, ka lielākais gaisa piesārņojums ir pavasaros, kad nokūst sniegs un ielās parādās smiltis.

2014. gada 8. septembrī 19:34

Jau ziņots, ka EK izteikusi aicinājumu Latvijai un Bulgārijai steidzami samazināt gaisa piesārņojumu.  EK norādījusi, ka Latvijai un Bulgārijai ir jāuzlabo iedzīvotāju aizsardzību pret smalko daļiņu (PM10) piesārņojumu, kas var izraisīt astmu, sirds un asinsvadu problēmas, plaušu vēzi un pāragru nāvi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijā problēmas ar piesārņojumu ir vienā zonā, proti, Rīgā, kur atbilstoša aizsardzība nav nodrošināta no 2007.gada.

EK uzskata, ka neviena no abām dalībvalstīm nav veikusi pasākumus, kurus vajadzēja ieviest jau 2007.gadā, lai aizsargātu iedzīvotāju veselību, un lūdz Latviju un Bulgāriju steidzami veikt uz nākotni vērstas efektīvas darbības, lai pēc iespējas drīzāk nodrošinātu atbilstību prasībām.

Gada laikā pieļaujami 35 normas pārsniegumi. Rīgāšis limits izmelts jau aprīļa sākumā.

Ja Rīgas gaisa kvalitāte netiks uzlabota, valstij draud soda sankcijas pusmiljona eiro apmērā, turklāt tiks ieslēgts skaitītājs, fiksējot katru dienu, līdz pārkāpums novērsts.

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes direktora vietnieks Askolds Kļaviņš: 

Osta mēdz grēkot un ļoti smagi. Bieži vien, kad ir zemās temperatūras. Reizēm vajag pārtraukt ogļu kraušanu, bet ne vienmēr tas tiek ievērots.

 

Jau ziņots, ka pēc EK brīdinājuma Latvijai par augsto gaisa piesārņojumu Rīgā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija uzdeva Rīgas domei nekavējoties aktualizēt rīcības programmu Rīgas gaisa uzlabošanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Askolds Kļaviņš norāda, ka viens no regulāriem gaisa kvalitātes uzlabošanas pasākumiem Rīgā ir mitrā ielu uzkopšana.

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Runājot par automašīnu skaitu ierobežošanu, Kļaviņš atzīst:

Rīgā gaiss ir relatīvi labs salīdzinot ar daudzām Eiropas pilsētām. Es ceru, ka Rīga nekad līdz tādam nenonāks. Ažiotāža ir lielāka, nekā tas ”velns” īstenībā ir.

 

 

Viņš gan nenoliedz iespēju, ka pilsētā vajadzētu samazināt automašīnu stāvvietu skaitu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm