Ar vērienīgiem kaujas paraugdemonstrējumiem noslēdzas “Sudraba bulta”

Ādažu poligonā ar vērienīgiem kaujas paraugdemonstrējumiem noslēgušās starptautiskās mācības “Sudraba bulta”, kurās piedalījās 4200 karavīru no ASV, Dānijas, Francijas un citām NATO valstīm un Latvijas. TV3 Ziņas sekoja līdzi mācībām no karavīra skatpunkta.

29. septembrī 20:20

Pa šauro zemes ceļu kolonna tuvojas ūdenstilpei, tādēļ visiem jāuzvelk glābšanas vestes. Risks no kravas kastes izkrist ir neliels, bet tomēr pastāv. Pie krasta sagatavoti pontoni, bet apkārtne jau ietīta dūmos un šāviņu sprādzienu skaņās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc karjera šķērsošanas dodamies uz poligonu, kur savus spēkus demonstrē mīnmetējs “Patria”, tanki, ložmetēji. Šis ir ne tikai šovs, lai demonstrētu NATO spēkus, bet reizē arī NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sertificēšanas process. Pēc kaujas paraugdemonstrējumiem paveikto rūpīgi analizēs un pētīs, lai noslīpētu zināšanas vēl vairāk.

Sandris Gaugers
Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris

“Militāro mācību “Sudraba bulta 2022″ mērķis ir pilnveidot NATO valstu bruņoto spēku vienību savstarpējo sadarbību, integrēt kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma elementus manevra vienību atbalstam, plānot un izpildīt uzbrukuma un aizsardzības operācijas.”

“Kaujas paraugdemonstrējumi notika ļoti labi, tiem mēs trenējāmies jau no rotācijas paša sākuma. Esam ļoti lepni par padarīto, nav viegli – daudzu valstu pārstāvji strādā kopā,” sacīja NATO kaujas grupas Latvijā pārstāvis Francisko Pazo.

Taujāts, kas bija lielākais izaicinājums, viņš atbild – tā vienmēr ir valoda, taču kopumā NATO kaujas grupas Latvijā angļu valodas zināšanas esot pietiekami labas, un viņš domā – puses spēj ļoti veiksmīgi sastrādāties.

Militārajās mācībās “Sudraba bulta 2022” piedalās kopumā aptuveni 4200 karavīru no ASV, Dānijas, Francijas, Latvijas, Lielbritānijas, Polijas, Ungārijas, Vācijas un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm