tv3.lv

Ar ”varoņiem”, kas karo separātistu rindās Austrumukrainā, Ludzā nelepojas

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis paziņojis, ka ir ierosināts kriminālprocess pret tiem Ludzas iedzīvotājiem, kuri dažādu iemeslu dēļ ar automātu rokās brīvprātīgi karo Austrumukrainas separātistu rindās.

2014. gada 7. septembrī 20:11

Ar interneta varoņiem, kas izrādās karo separātistu rindās Austrumukrainā, Ludzā nelepojas. Pirmkārt, viņi tur nedzīvo, otrkārt, pilsētai pievērsts pārāk daudz nevajadzīgas informācijas. Mums gan likās lietderīgi to apmeklēt, jo kā apgalvo viņi paši – šī ir pirmā pilsēta Latvijā, kur aust saule. Likumsakarīgi – atrodas tuvu Krievijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ludza ir viena no senākajām Latvijas apdzīvotajām vietām. Rakstos pieminēta vēl pirms Rīgas. Laika gaitā to apdzīvojušas dažādas tautības, sludinātas dažādas reliģijas.

LNT Ziņas devās noskaidro ko par informācijas karu, kas tiek izcīnīts televīzijā un draudiem Latvijai saka paši cilvēki Ludzā. Uzrunājot iedzīvotājus, tās ielās teju visi runā krieviski. LNT Ziņas vēlējās noskaidrot, kā uz vairākus mēnešus eskalējušos konfliktu raugās tieši tie, kuru dzimtā valoda ir krievu.

Iedzīvotāji atzīst, ka informāciju, galvenokārt, iegūst no retranslētajiem Krievijas kanāliem. Par spīti tam – radikālu un izteikti vienpusīgu vērtējumu par notiekošo pauda retais.

Lielākā daļa sniegto atbilžu apstiprina nesen publicēto pētījumu par cittautiešu lojalitāti Latvijā. Proti, situācija nemaz nav tik dramatiska kā varētu šķist – vairāk nekā 64%, par spīti, atšķirībai informācijas avotos, iedzīvotāji uzskata sevi par Latvijai lojāliem. Tas gan nenozīmē, ka sabiedrības saliedētībā vairs nav ko darīt.

Šī, protams, nav socioloģiska aptauja, turklāt jāpatur prātā, ka kameras priekša cilvēki, iespējams, nepasaka visu ko domā. Taču zināmu priekšstatu dod. Sajūtu līmenī, šķiet, ka par spīti dzīvošanai atšķirīgās informatīvajās telpās uzskati cilvēkiem nav pārāk pretēji.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm