tv3.lv

Ar termokameru parāda, kur ēkai rodas siltuma zudumi

Ņemot talkā termokameru, valsts finanšu institūcijas “Altum” pārstāvis uzskatāmi parāda siltuma zudumus nenosiltinātā ēkā. Pat ieliktie jaunie plastikāta logi acīmredzami nespēj noturēt siltumu dzīvoklī.

2018. gada 21. martā 8:47

Šogad ir pieejams vairāk nekā 160 miljoni eiro liels līdzfinansējums daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai. “Altum” aicina dzīvojamo ēku iemītniekus būt aktīviem un pieteikties atbalstam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šeit varam redzēt, ka arī nomainītiem logiem siltuma zudumi ir diezgan lieli, tieši pa kontūrām, kur viņi ir iemontēti,” par termokameras atklāto stāsta “Altum” konsultants Mārtiņš Upītis.

Apskatītajam dzīvokļu namam Siguldā drīzumā novērsīs visus siltuma zudumus, jo šai ēkai jau uzsākta renovācija. Savukārt Siguldā, Institūta ielā 10, atjaunošanas darbi noslēgušies pirms nepilna mēneša. Atkārtota pārbaude liecina, ka siltuma zudumi ir novērsti.

Pateicoties nomainītām apsildes caurulēm, logiem, ierīkotai ventilācijai un iespēju katrā dzīvoklī regulēt siltuma padevi, iedzīvotāji jau tagad izjūt ieguvumus un ietaupījumu. Dzintars un Laine Zandovski īpaši akcentē, ka apkures rēķins, salīdzinot ar gadu iepriekš, ir samazinājies uz pusi. Savukārt dzīvoklī ir kļuvis siltāks, mazuļa dēļ dzīvoklī temperatūra noregulēta uz 21 grādu.

“Pirms tam bija 18, pluss, mēs vēl piesildījām ar elektrisko sildītāju un reizēm slēdzām eļļas sildītāju, lai būtu silts, jo zuda tas siltums,” stāsta ēkas Institūta ielā 10 iedzīvotāji Laine un Dzintars.

Citi uzsver arī to, ka, pateicoties ēkas renovācijai, ir sākusi augt dzīvokļa vērtība.

Ēkas renovācija kopš darbu sākuma aizņem aptuveni 6 mēnešus, pateicoties tehnoloģijai, darbus iespējams veikt jebkurā gadalaikā, arī ziemā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Būvnieku pārstāvis uzsver, ka, piesakoties ēkas renovācijai, svarīgi paredzēt apkures sistēmas nomaiņu, lai katram dzīvoklim ir iespēja regulēt sev nepieciešamo iekštelpu temperatūru. “Ja nemaina apkures sistēmu un neuzstāda katram dzīvoklim atsevišķu apkuri, tad cilvēki ļoti kūtri taupa,” uzskata SIA “Eņģeļu pilsēta” pārstāvis Kristaps Turauskis.

Iedzīvotājiem, kuri nolemj un vienojas par vēlmi renovēt dzīvojamo namu, ir jāvēršas finanšu institūcijā “Altum”. Nokārtojot nepieciešamās prasības, ir iespēja gūt līdz 50% līdzfinansējumu ēkas renovācijai. Tāpat “Altum” pārstāvji sniegs konsultācijas un uzraudzīs, lai darbi tiek veikti kvalitatīvi.

Iedzīvotāji tiek aicināti pārāk ilgi nekavēties, jo pieejamais finansējums pietiks aptuveni 1000 namu visā Latvijā. 300 pieteikumu jau ir iesniegti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm