Ar pašreiz piešķirto papildu finansējumu algas, visticamāk, nedaudz palielināsies visam medicīnas personālam

Mediķi ar Veselības ministriju (VM) vienojušies, kā nākamgad tiks sadalīts algu celšanai piešķirtais finansējums. Atalgojumu nedaudz palielinās visam medicīnas personālam, nevis atsevišķām grupām, kā to rosināja VM.

2019. gada 31. oktobrī 19:01

Mediķi gan joprojām uztur spēkā prasību par solījumu pilnīgu izpildi un algu celšanu visiem par 20%, kā arī turpina gatavoties protestiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VM piedāvājumā bija ar piešķirtajiem papildu 42 miljonus eiro algas celt medicīnas personālam, kas nodrošina intensīvo terapiju, ķirurģisko un neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī rezidentiem un ģimenes ārstiem. Taču mediķu organizācijas uzstāja, lai visiem strādājošajiem algas celtu vienādi. Tas nozīmē – 7,7% kāpumu tarifa minimālajā likmē.

“Tas dotu mazāku pieaugumu, bet dotu iespēju saglabāt tos profesionāļus attiecīgajās specialitātēs, lai nebūtu tā, ka kādā specialitātē maksā un turp notiek plūsma,” skaidro Ilze Aizsilniece.

“Veselības aprūpe ir komandas darbs, komanda ir kā ķēde, kas ir tik stipra, cik tās vājākais posms. Pateikt, ka kāds posms nav prioritāte, nebūtu pareizi,” uzsver Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības valdes priekšsēdētājs Valdis Keris.

Gala lēmums, kā naudu sadalīt, vēl nav pieņemts. Pašreizējais scenārijs esot nepatīkamākais gadījumā, ja Saeimā deputātu vētītais budžets neiegūs mediķiem iepriecinošākas aprises.

Piektdien plānots iesniegt priekšlikumus 2. lasījumam. Cerība iegūt patīkamāku iznākumu vēl nav aprimusi. Kas ir pamats šādam optimismam, veselības ministre Ilze Viņķele vēl neatklāja. “Vēl neatbildēšu, lai nevairotu neskaidrības un nespekulētu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ministre uzskata, – lai ilgtermiņā iegūtu lielāku finansējumu veselības aprūpei, jādomā par nodokļu celšanu. “Darba spēku mēs taksējam augstāk nekā kapitāla pieaugumu. Mums ir noteikts nekustamā īpašuma nodoklī, ka cilvēki ar dārgiem īpašumiem var maksāt salīdzinoši nelielu nekustamā īpašuma nodokli.”

Ministre arī ir apņēmusies uzreiz pēc budžeta pieņemšanas atkārtoti virzīt ieceri par viena procentpunkta sociālās apdrošināšanas iemaksu noteikšanu visiem nodarbinātajiem – gan patentmaksām, gan autoratlīdzībām, gan citiem ieņēmumu veidiem.

Par spīti tam, ka mediķu organizācijas ar ministriju vienojušās, kā sadalīt pašreiz paredzēto finansējumu, no savām prasībām ārsti neatkāpjas un rīkos paredzētās protesta akcijas. Pirmā no tām būs 7. novembrī, uz ko aicināti ne tikai ārsti, bet arī pacienti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm