Aptauja: vairāk nekā puse iedzīvotāju neredz savu ienākumu pieaugumu tuvākajā laikā

Lielākā daļa jeb 58% Latvijas iedzīvotāju neredz, ka tuvāko mēnešu laikā viņu darba ienākumi varētu palielināties, savukārt 5% uzskata, ka tie, visticamāk, samazināsies, liecina alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzēja “VIASMS.lv” Elastīgais aizdevums” aptaujas dati.

2022. gada 2. novembrī 14:52

Vairāk nekā puse aptaujāto norādījuši, ka jau šobrīd dzīvo no algas līdz algai.

Kopumā aptaujas laikā trešdaļa jeb 33% aptaujāto norādīja, ka tuvāko mēnešu laikā neredz ienākumu palielināšanos, tikmēr ceturtā daļa jeb 25% respondentu atbildēja – drīzāk nē. Uz ienākumu palielināšanos cerīgi raugās 16% aptaujāto, atzīmējot – drīzāk jā, taču par algas pieaugumu pārliecināti ir 7% aptaujāto, visbiežāk vīrieši vecumā no 18-29 gadiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr 14% aptaujāto nezina, vai viņu ienākumi varētu pieaugt vai samazināties, savukārt 5% ir noskaņoti pesimistiski, paredzot, ka ienākumi tuvākajā laikā samazināsies.

Aptaujā arī noskaidrots, ka vairāk nekā puse jeb 53% Latvijas iedzīvotāju šobrīd dzīvo no algas līdz algai, visbiežāk tās ir tieši sievietes, savukārt 39% atbildēja noliedzoši. Tikmēr 8% aptaujāto ikdienā par šo jautājumu nedomā vai nezināja atbildi.

Mārtiņš Magdeburgers,
“VIASMS.lv Elastīgais aizdevums” vadītājs

“Aptaujas dati liecina, ka finansiālo krīzi vairāk varētu izjust sievietes, kuras jau šobrīd liela daļa dzīvo no algas līdz algai, sevišķi vecumā no 50-59 gadiem. Turklāt 59% aptaujāto sieviešu neredz, ka viņu ienākumi varētu palielināties. Šī tendence atspoguļo arī Latvijas darba tirgus specifiku, jo sievietes bieži vien saņem mazāku atalgojumu – tā ir plaisa, kas pastāv jau gadiem.”

Viņš piebilst – ņemot vērā pašreizējo ekonomisko situāciju un dzīves dārdzības pieaugumu, novērojams – cilvēki arvien aktīvāk meklē alternatīvos finanšu instrumentus, kas palīdzētu īstenot sen iecerētu projektu vai sapņu īstenošanu. Tomēr nākotnes prognozes liecina, ka pieprasījums pēc aizdevumiem varētu pieaugt arī pamatvajadzību un neatliekamu vajadzību apmierināšanai, piemēram, komunālo maksājumu rēķinu, automašīnu uzturēšanas izmaksu, kā arī citu ikmēneša maksājumu segšanai.

Tāpat viņš papildina, ka šī krīze ir atšķirīga no tām, kas mūs skārušas iepriekšējos gados, piemēram, finanšu krīze 2008. gadā un pandēmijas radītās sekas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mārtiņš Magdeburgers
“VIASMS.lv Elastīgais aizdevums” vadītājs

“2008. gadā cilvēki finanšu krīzes dēļ baidījās zaudēt darbu un līdz ar to – ienākumus, kas ietekmēja finanšu pakalpojumu sniedzēju biznesu, savukārt šobrīd situācija ir ļoti atšķirīga – cilvēku ienākumi paliek esošajā līmenī vai aug, saglabājot stabilu īstermiņa kredītspēju.”

Aptauju veica “VIA SMS” 2022. gada oktobrī, sadarbojoties ar pētījumu aģentūru “Norstat Latvija”, kurā piedalījās 1010 respondenti vecumā no 18-74 gadiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm