tv3.lv

Aptauja: sabiedrība absolventu sveikšanai gatavojas pieticīgi

Sabiedrība absolventu sveikšanai gatavojas pieticīgi, secināts tirdzniecības centra “Domina Shopping” aptaujā.

26. maijā 14:55

Cik aktuāli ir izlaidumi un kā tiem gatavojas

Gandrīz 40% Latvijas iedzīvotāju šī pavasara noslēgumā vai vasaras sākumā būs aktuālas izlaidumu svinības. Katrs ceturtais jeb 25% respondents norādīja, ka izlaidums ir gaidāms kādam tuviniekam, 10% atzīmēja, ka šie svētki gaidāmi viņu bērnam, bet 5% aptaujāto atklāja, ka paši ir absolventi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Absolūts vairums jeb 78% iedzīvotāju, kam ir aktuāls izlaidumu laiks, norādījuši, ka ir apņēmības pilni gatavoties izlaidumam. Populārākais veids, kā tas tiek darīts – dodoties uz tirdzniecības centriem, lai iegādātos svētku drēbes vai apavus – 42%. Katrs trešais aptaujātais jeb 33% atzinuši, ka gatavojas šiem svētkiem, lutinot sevi ar skaistumkopšanas pasākumiem vai rīkojot svinības mājās ar svētku mielastu.

Salīdzinoši retāk absolventi un tie, kuriem ģimenē vai tuvinieku lokā kādam gaidāms izlaidums, pasūta svētku apģērbu internetā – 15%, speciāli šuj svētku drēbes pie šuvēja – 6% – vai iznomā drēbes svinīgajam pasākumam – 5%. Apmēram 15% respondentu izlaidumu svin, izīrējot speciālu svinību vietu ar svinību galdu, izklaidēm. Savukārt nedaudz vairāk kā piektdaļa jeb 22% izlaidumam speciāli negatavojas un nepērk arī neko jaunu.

Izlaidumu dāvanas un to vērtība

To iedzīvotāju vidū, kuru ģimenēs vai tuvinieku lokā kādam ir izlaidums, šogad visaktuālāk ir tādas dāvanas kā ziedi – 64% – un nauda – 48%. Vidēji populāri – 13% – ir dāvināt grāmatu, kā arī tirdzniecības centra vai kāda konkrēta veikala dāvanu karti. Un pavisam reti absolventiem plānots pasniegt dārglietas – 7%, ceļojumu – 6%, viedtālruni – 6%, datoru – 5% un planšeti – 1%.

Aptaujas dati liecina, ka vairākums aptaujāto neplāno lielus absolventa sveikšanas tēriņus. Tā gandrīz 60% aptaujāto, kam ģimenē vai tuvinieku lokā ir kāds absolvents un plānots iegādāties kādu dāvanu, rēķinās ar naudas izdevumiem līdz 50 eiro. 51-75 eiro tērēt iecerējuši 12% respondentu, 76-100 eiro – 14%, vairāk nekā 100 eiro – 13%. Tikai 1% neplāno tērēt nemaz.

Taujāti par to, no kādiem līdzekļiem iedzīvotāji apmaksās ar izlaidumu saistītos tēriņus, piemēram, svinību tērpu iegādi, vairums – 70% – atbildēja, ka no ikmēneša algas. Tikmēr katrs ceturtais – 25% – šos tēriņus iecerējis segs no uzkrājumiem, bet apmēram 4% – plāno aizņemties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tirdzniecības centra “Domina Shopping” aptauja veikta sadarbībā ar “Forta Research” 2022. gada maijā, aptaujājot vairāk nekā 500 interneta lietotāju vecumā no 15 līdz 65 gadiem visā Latvijā, no kuriem izlaiduma tēma šogad ir aktuāla 39% gadījumos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm