tv3.lv

Aptauja: 71% iedzīvotāju uzskata, ka Latvijai jākļūst energoneatkarīgai

Lielākā daļa jeb 71% aptaujāto iedzīvotāju uzskata, ka Latvijai jākļūst energoneatkarīgai, liecina biedrības “Cleantech Latvia” un kompānijas “Norstat” veiktais pētījums.

23. maijā 11:10

Tam, ka Latvijai jākļūst energoneatkarīgai, drīzāk vai pilnībā piekrīt vairākums – 83% – latviešu respondentu, kamēr krievu tautības vidū atbalstu pauž teju divreiz mazāk – 46% cilvēku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Toties gandrīz katrs piektais jeb 17% sabiedrībā drīzāk vai pilnībā uzskata, ka Latvijai nav jākļūst enerģētiski neatkarīgai. Šādu apgalvojumu apstiprina aptuveni trešdaļa (30 %) krievu tautības iedzīvotāju, savukārt latviešu auditorijā tikai katrs desmitais respondents.

Evija Pudāne
biedrības ”Cleantech Latvia” izpilddirektore

“Energoresursi ir valsts ekonomiskās attīstības, dzīves kvalitātes un drošības garants. Mums ir aktīvi jādomā par alternatīviem energoresursu ieguves un piegādes veidiem, lai siltumapgāde būtu visiem pieejama par pieņemamām cenām. Patlaban ģeopolitiskā situācija, paaugstinātas apkures izmaksas un Eiropas ”zaļais kurss” liek domāt par jauniem risinājumiem. Šoreiz mums ir iespēja izvērtēt Skandināvijas pieredzi un aizgūt pārbaudītas, drošas un efektīvas metodes, piemēram, reģenerācijas stacijas no Dānijas vai Norvēģijas.”

Uz jautājumu, vai Latvijai ir vajadzīgas reģenerācijas stacijas, kas tiek izmantotas Skandināvijā, vairākums jeb 78% Latvijas iedzīvotāju drīzāk vai pilnībā to atbalsta. Ap trešdaļu jeb 36% latviešu atbalsta atkritumus kā izejmateriālu siltumenerģijas ražošanā, krievu tautības iedzīvotāju vidū ideju atbalsta 32% cilvēku. Turpretī tikai 5 % respondentu kopumā uz šo jautājumu atbild ar “drīzāk nē” vai “nē”.

Saskaņā ar pētījuma datiem vislielāko atbalstu energoneatkarībai pauž 76 % cilvēku vecumā no 60 līdz 74 gadiem, pēc tam ar 74% seko iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem. Vismazāko atbalstu enerģētiskai neatkarībai izsaka gandrīz divas trešdaļas (64 %) respondentu no 40 līdz 49 gadiem.

Skatoties uz sadalījumu reģionos, lielākais atbalsts energoneaktarībai ir Vidzemē, ko pierāda vairākuma 86% respondentu atbildes. Nākamās teritorijas ar 72% cilvēku atbalstu ir Rīga un Pierīga. Bet vismazāk konkrētais jautājums satrauc Latgali, kur enerģētiskai neatkarība izsaka atbalstu 62% iedzīvotāju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Biedrības “Cleantech Latvia” veiktais pētījums sadarbībā ar kompāniju “Norstat” realizēts šī gada aprīlī, intervējot 1009 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm