Aptauja: 42% Latvijas iedzīvotāju ir apdrošinājušies pret nelaimes gadījumiem

Gandrīz pusei jeb 42% Latvijas iedzīvotāju ir nelaimes gadījumu apdrošināšanas polise, un vēl katrs desmitais jeb 11% apsver domu šogad šādu apdrošināšanu iegādāties, liecina bankas “Citadele” maijā veiktā aptauja.

5. jūnijā 15:43

“CLB Asset Management” meitas uzņēmuma AAS “CBL Life” dati arī liecina, ka arvien lielāka iedzīvotāju daļa redz pievienoto vērtību no nelaimes gadījumu apdrošināšanas polises un arvien biežāk to iegādājas visai ģimenei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā rāda aptaujas dati, puse no nelaimes gadījumu apdrošināšanas polišu lietotājiem ir vecumā no 40 līdz 49 gadiem. Savukārt katrs piektais jeb 19% no tiem, kas  apdomā nelaimes gadījumu apdrošināšanas iegādi, ir jauni cilvēki vecumā līdz 29 gadiem.  Turpretim 43% respondentu atbildējuši, ka viņiem patlaban nav nelaimes gadījumu apdrošināšanas, un 17  no tiem arī neplāno to iegādāties.

Populārākais iemesls, kāpēc nelaimes gadījumus neapdrošina, ir polises cena – teju katrs desmitais jeb 9% uzskata, ka nelaimes gadījumu apdrošināšana ir pārāk dārga, savukārt 3% netic, ka nelaimes gadījumā viņiem izmaksās atlīdzību. Vēl 2% neredz jēgu šādam apdrošināšanas veidam, jo līdz šim nekas nav atgadījies. Tikmēr 1% respondentu šķiet, ka apdrošināšanas atlīdzības pieteikšanas process ir sarežģīts, tāpēc viņiem nav nelaimes gadījumu apdrošināšanas.

Kārlis Purgailis
bankas “Citadele” meitas uzņēmuma “CBL Asset Management” valdes priekšsēdētājs

“Nelaimes gadījumu apdrošināšanu biežāk iegādājas cilvēki, kuri nodarbojas ar regulārām fiziskām aktivitātēm vai viņu darbs var radīt draudus veselībai un darba devējs to nenodrošina. Taču negadījumi parasti notiek pēkšņi, un no tiem nav pasargāts neviens. Praksē esam piedzīvojuši situāciju, kad klients, tīrot sniegu pie savas automašīnas, paslīdēja un satraumējās, vai bērns sporta nometnē sastiepj kāju – ikdienišķas situācijas, kur apdrošināšana kalpoja kā finansiāls palīgs atveseļošanās periodā. Aptaujas rezultātos redzam, ka liela daļa respondentu dzīvo ar pieņēmumu, ka ar viņiem nekas neatgadīsies, tomēr ne vienmēr optimistiskās cerības piepildās.”

“Vienlaikus daļai iedzīvotāju šķiet, ka apdrošināšanas process ir dārgs un sarežģīts, un arī tas ir mīts, jo apdrošināšanu var iegādāties savā bankas mobilajā aplikācijā. Šāda polise mēnesī izmaksā pāris eiro, kas ir neliela summa, salīdzinot ar finansiālajiem zaudējumiem, kas būtu jāsedz traumas gadījumā. Papildus “CBL Asset Management” meitas uzņēmuma AAS “CBL Life” dati liecina, ka nelaimes gadījumu apdrošināšanām izmaksātā atlīdzība vidēji ir 150 eiro, kas ir 2.5 reizes vairāk nekā gada maksa par pašu apdrošināšanas polisi,” uzsver Purgailis.

Teju katrs astotais jeb 13% respondentu norāda, ka par nelaimes gadījumu apdrošināšanu nav domājuši, tāpēc viņiem šajā jautājumā nav viedokļa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reprezentatīvu iedzīvotāju aptauju par apdrošināšanas tirgus tendencēm banka “Citadele” kopā ar pētījumu aģentūru “Norstat” veica 2023. gada maijā, tiešsaistē aptaujājot 1005 interneta lietotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm