tv3.lv

Apbedījumus pie Brasas tilta, visticamāk, atradīs vēl

Kamēr eksperti spriež, cik drošs ir Brasas tilts Rīgā un vai tas nav pilnībā jāslēdz satiksmei, darbs tā pakājē šobrīd ir arī vēsturniekiem. Pie tilta uzieti apbedījumi un atklājies, ka vienā no tiem apglabāts bijušais cariskās Krievijas jūras atašejs Lielbritānijā.

Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldē uzskata, ka, visticamāk, tilta pakājē atklāsies vēl vairāki apbedījumi, tāpēc Rīgas domes Satiksmes departamentam jau laikus ir jāatrod, kur tos pārapbedīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tramvaji un automašīnas apbedījumiem pāri braukājuši kopš pagājušā gadsimta 50. gadiem. Līdz būvnieki aizvadītajā piektdienā Brasas tilta pakājē, vietā, kur pašlaik ir iespraust mieti ar svītroto lenti, uzgāja piecu cilvēku mirstīgās atliekas. Rindā atradās pieci apbedījumi, kas ir fiksēti, tie nebija marķēti, proti, nevarēja saprast, kur apraktajam cilvēkam ir galva, kur – kājas.

Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes galvenais valsts inspektors Jānis Asaris norāda, ka, parokot dziļāk uz tilta pusi, ļoti iespējams, atklāsies vēl vairāki apbedījumi. Eksperts piebilst, ka atklātie apbedījumi zemē guldīti 19. gadsimta beigās. Vēlāk – jau 20. gadsimta 50. gados, padomju laikā, ielu būves laikā – daudz neprātoja un bieži vien asfaltu klāja pāri cilvēku kauliem.

Senās pilsētas kartes liecina, ka Gaujas iela, kas ved uz tiltu, ir uzklāta pāri garnizona kapu stūrim. Turpat netālu bija arī kara hospitālis, un ir arī liecības pašos apbedījumos, kas norāda uz to, ka atraktie ir kareivju apbedījumi.

Par to, ka ir atraktas militārpersonas liecina arī kāds atrasts piemineklis.

Torņakalna kapu pārvaldnieks un Lielo kapu draugu biedrības dalībnieks Valdis Gavars norāda, ka viņiem izdevās noskaidrot personu, kas tika glabāta zem atrastā pieminekļa. “Parādās, ka viņš ir cara armijas virsnieks, inženieris, karojis krievu-japāņu karā, vēlāk bijis arī cariskās Krievijas jūras atašejs Liebritānijā.

Vēl paliek neatrisināts jautājums par to, kur pārapbedīt atrastās mirstīgās atliekas. Ņemot vērā, ka tie ir bijuši kareivji, tad, visdrīzāk, viņi tiks guldīti kādos brāļu kapos Rīgā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirms atsākt būvdarbus domes Satiksmes departamentā vēlas sagaidīt oficiālu vēstuli ar kultūras mantojuma uzraugu norādēm, kā rīkoties turpmāk. Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldē norāda, ka, iespējams, jau šodien vēstules ar norādēm saņems vairākas iestādes, tai skaitā, arī Rīgas domes Satiksmes departaments.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm