Amerika sabiedrotais Brandava jeb “Zelta diriģents” domes iestādēs pelnījis neticamas summas

Saistībā ar “Rīgas satiksmes” korupcijas skandālu tika veiktas vairākas kratīšanas.

2018. gada 19. decembrī 14:40

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sākotnēji “ne apstiprināja, ne noliedza” informāciju, ka kratīšana veikta arī pie Andra Amerika cieša sabiedrotā Aleksandra Brandava, uzsverot, ka plašākas ziņas sniegs, tiklīdz tas būs iespējams. Savukārt Brandavs uz telefona zvaniem neatbildēja. Pēc kāda laika gan KNAB ziņoja, ka tomēr nav veiktas procesuālās darbības pie Brandava.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aleksandrs Brandavs pēc izglītības ir kordiriģents – partijas “Gods kalpot Rīgai” kongresos viņš vienmēr vadījis kori, ieskandinot atklāšanu. Kultūras darbiniekam apbrīnojami labi veicas biznesā: viņš ir ne tikai vairāku Rīgas kapitālsabiedrību darbinieks, bet arī veiksmīgs uzņēmējs: ar Brandavu saistīti uzņēmumi uzvarēja “Rīgas satiksmes” iepirkuma konkursā par pārvadājumiem mikroautobusu maršrutos.

“Rīgas satiksmē” Brandavs pērn saņēmis 31 400 eiro algu, “Rīgas kartē” – 147 740 eiro (vairāk nekā 10 000 eiro mēnesī!), Rīgas Domes Kultūras un sporta departamentā – 5005 eiro,  Rīgas Svētās Trijādības Pārdaugavas pareizticīgo draudze diriģentam samaksājusi 2280 eiro.

Kordiriģents deklarācijā norādījis 830 377 eiro uzkrājumus dažādās bankās. Brandavs kādam aizdevis astronomisku summu: 1 miljonu 366 401eiro. Kam tieši – deklarācijā nav norādīts.

Savulaik “Latvijas Pirmajai Partijai” ziedojis vairāk nekā 34 000 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm