Amatpersonas, kas apsūdzētas par neatbilstošu dzeloņstiepļu piegādi robežžogam šobrīd netiks atlaistas

Par neatbilstošu dzeloņstiepļu piegādi Latvijas-Baltkrievijas robežas žogam apsūdzēta un jau drīzumā tiks tiesāta Nodrošinājuma valsts aģentūras vadītāja un vēl divas amatpersonas. Prokuratūra uzskata, ka amatpersonas ļaunprātīgi izmantoja savu dienesta stāvokli, kā rezultātā valstij nodarīti zaudējumi vairāk nekā 373 000 eiro zaudējumi. Par spīti tam, amatpersonas netraucēti turpina darbu iestādē.

Tiesas priekšā stāsies Nodrošinājuma valsts aģentūras Ramona Innusa, Infrastruktūras attīstības departamenta vadītājs Oskars Dzirkalis un iestādes Administratīvā un iepirkumu departamenta vadītājs Raimonds Dūcis. Apsūdzēta arī aģentūras Juridiskās pārvaldes Iepirkumu juridiskā atbalsta nodaļas vadītāja Baiba Dzene.

Prokuratūra uzskata, ka no 2021. gada uzņēmuma “DN Sistēmas” līdzīpašnieks Juris Teivāns līdzdalībā ar četrām aģentūras amatpersonām kā atbalstītājiem piegādāja aģentūrai 25 000 metrus dzeloņstieples, kas paredzēta pagaidu dzeloņstiepļu žoga izbūvei uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, apzinoties, ka stieples neatbilst izvirzītajiem raksturlielumiem. Prokurors par šo lietu komentārus sniegt nevēlējās, tā vietā Ģenerālprokuratūra nosūtīja rakstveida paskaidrojumu.

Ģenerālprokuratūras paziņojums:

“Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētās Nodrošinājuma valsts aģentūras amatpersonas rīkojās neatbilstoši dienesta interesēm un veicamajiem uzdevumiem un ļaunprātīgi izmantoja savu dienesta stāvokli, kā rezultātā valstij tika nodarīti zaudējumi 373 602,99 eiro apmērā, tādējādi izraisot smagas sekas.”

Nodrošinājuma valsts aģentūra atteicās komentēt šo situāciju. Apsūdzētais uzņēmējs uzskata, ka lietai nav nekāda pamata, turklāt nepazīstot nevienu no aģentūras darbiniekiem, kas arī apsūdzēti.

Juris Teivāns
“DN Sistēmas” līdzīpašnieks

“Nekāda pamatojuma tur nav. Mēs esam izpildījuši visas saistības, viss ir piegādāts laikā un vietā, un viss izdarīts, kas bija līgumā minēts. No NVA nav nekādu pretenziju, neviena puse nav atzīta par cietušo, nav iesniegti kompensācijas pieteikumi.”

Iekšlietu ministrs uzskata, ka pat tiesas laikā Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieki var turpināt strādāt iestādē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Andrejs Vaivars
iekšlietu ministra pārstāvis

“Šī, tāpat kā daudzas citas lietas ir ministrijā viens no mantojumiem pašreizējam iekšlietu ministram, ņemot vērā ka šī lieta sākusies krietni pirms šī valdība sāka darbu, tad šobrīd ministrs uzticas tam, ko par šo saka un atzinumus sniedz tiesībsargājošās iestādes, tieši prokuratūra kā virzītājs, un šobrīd no prokuratūras nav nekādu uzstādījumu, ka šīs personas vajadzētu atstādināt vai veikt citus piesardzības pasākumus, līdz ar to viņas turpina strādāt amatā.”

Tas dīvaini šķiet korporatīvās pārvaldības ekspertam Andrim Grafam, kas uzsver – amatpersonu turēšanās pie krēsliem šādā situācijā nedara godu valsts pārvaldei kopumā.

Andris Grafs
Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta Latvijas pārstāvniecības vadītājs

“Situācija nav pieņemama, tā nav unikāla situācija – ir darbinieki atstādināti par kriminālprocesiem, personas, kas turpina darbu un sagaida tiesas spriedumu. Mums pat ir amatpersonas, kas ir ieceltas ar kriminālprocesiem, jo nav tiesas sprieduma. Scenārijs par atkāpšanos, lai pasargātu iestādes reputāciju, kas ir atbilstošs, jo kas tad notiek – iedzīvotāji skatās uz valsts pārvaldi kopumā! Ja to vispārina uz sistēmu kopumā, rodas iespaids ka visi ierēdņi ir korumpēti.”

Pirmā tiesas sēde šajā lietā paredzēta 24. aprīlī.

Žurnālists
Medijos jau 15 gadus, interesē kā Latvijas notikumi, tā starptautiskā dienas kārtība. Veidojis daudz stāstu par migrācijas problēmām. Uzskata, ka viena no lielākajām Latvijas problēmām ir korupcija, tādēļ jūt gandarījumu, ja izdodas izgaismot noziegumus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm